"Jahorinkama" bod u Tuzli

31.10.2021. 19:21
0
IZVOR: Katera

U meču 4. kola Premijer lige BiH odbojkašice "Jahorine" iz Pala poražene su na gostovanju "Slobodi" u Tuzli rezultatom 3:2 (25:23, 25:19, 21:25, 23:25, 15:11).

Radilo se o maratonskom meču koji je trajao duže od dva časa, a završen je, uz veliki napor, u korist domaćih odbojkašica.

Uprkos rezultatu, "Jahorinke" su bile vrlo borbene i hrabre i ovog puta, te su uspjele osvojiti bod na teškom i iscrpljujućem gostovanju u Tuzli.

"Sloboda" je prva povela na ovom meču i to ubrzo stekla prednost od 2:0 (25:23, 25:19) u setovima, ali u nastavku meča, "Jahorina" se vraća u igru i uspjeva izjednačiti rezultat u setovima na 2:2 (25:21, 25:23).

U petom setu, uz malo sportske sreće, domaćin "Sloboda" uspijeva slaviti sa 15:11 i tako dobija ovaj meč i dva boda, dok se "Jahorinke" kući vraćaju sa jednim bodom.

Nakon ovog meča, "Jahorina" se nalazi na trećoj poziciji na tabeli Premijer lige sa 8 bodova, dok je "Sloboda" šesta sa pet bodova.

Ovaj meč bio je danas u direktnom prenosu na BHRT televiziji.