Jak zemljotres pogodio je rano jutros Hercegovinu, sa epicentrom 23 kilometra sjeveroistočno od Bileće.
Zemljotres jačine 5,3 stepena po Rihteru dogodio se u 4.06 časova, objavio je Evropsko-mediteranski seizmološki centar /EMSC/.
Potres je, kako su naveli, bio na dubini od 10 kilometara.
Nakon prvog jačeg zamljotresa, uslijedila je i serija potresa slabijih inteziteta, koji su probudili stanovnike Hercegovine.
Nema ljudskih žrtava ni materijalne štete
Ljudskih žrtava i materijalne štete nije bilo u zemljotresu koji je rano jutros pogodio Crnu Goru, a osjetio se i u Hercegovini, rekao je Srni direktor Javne ustanove "Ekologija i bezbjednost" iz Trebinja Stevan Bekan.
Snažan zemljotres osjetio se rano jutros i Hercegovini. Epicentar je bio 23 kilometra sjeveroistočno od Bileće.
Zemljotres jačine 5,3 stepena po Rihteru dogodio se u 4.06 časova, objavio je Evropsko-mediteranski seizmološki centar /EMSC/.
Potres je, kako su naveli, bio na dubini od 10 kilometara.
Tlo i dalje ne miruje
Tlo u Crnoj Gori i dalje ne miruje, jer je nakon jakog zemljotresa od 5,4 stepena po Rihteru, uslijedilo nekoliko slabijih.
Sektor za seizmologiju Zavoda za hidrometeorologiju i seizmologiju Crne Gore registrovao je zemljotres sa epicentrom na 5 kilometara jugozapadno od Karođa, 30 kilometara od Nikšića uz granicu sa BiH.
Prema podacima Evropskog mediteranskog seizmiloškog centra /EMSC/, uslijedio je niz novih, u 4.30 časova na istoj lokaciji zabilježen je potres od 3,1 stepena, u 5.38 časova magnituda je bila 2,5, a u 6.05 časova tri stepena po Rihteru.
EMSC navodi da je zemljotres registrovan 75 kilometara sjeverozapadno od Podgorice, 32 kilometra km od Nikšića, a građani javljaju da se osjetio i u gradovima na sjeveru zemlje.
Prvi potres se osjetio i u BiH u Bileći, Mostaru, Sarajevu, Zenici, a hrvatski mediji navode da su ga osjetili i stanovnici na jugu zemlje.