Jestivo ulje opet poskupilo

03.03.2022. 11:46
0
IZVOR: srpskainfo.com

Jestivo ulje je opet poskupilo, a na rafama u banjalučkim velikim trgovačkim centrima cijene su jutros veće u prosjeku za deset do 20 pfeniga.

Prosječna cijena jestivog ulja trenutno je oko 3,50 KM, najskuplja koštaju čak 4,79 KM.

Cijena ulja je od početka ove godine, dakle za dva mjeseca, povećana već tri puta.

Građani se stalno žale na adrese udruženja za zaštitu potrošača zbog divljanja cijena hrane, a Institucija ombudsmana za zaštitu potrošača u BiH dala je preporuke vladama u BiH za dodatne mjere kontrole cijena. Između ostalog, vlade u oba entiteta, po zakonu mogu i da zamrznu cijene ali je to najmanje izvjesno jer smo uvozno orjentisana zemlja koja uvozi više od dvije trećine hrane.

Istovremeno, danas se očekuje oglašavanje predstavnika Vlade Republike Srpske u vezi sa interventnom nabavkom određenih količina hrane u skladu sa Zakonom o interventnim nabavkama jer ne postoje robne rezerve.

Komentari 0
Povezane vijesti
Prasići trenutno i do 7 KM, a evo kakve nas cijene čekaju uoči praznika Prasići trenutno i do 7 KM, a evo kakve nas cijene čekaju uoči praznika
Cijene svih proizvoda rastu, jeftinije samo odjeća i obuća Cijene svih proizvoda rastu, jeftinije samo odjeća i obuća
Pred slave i praznike evidentan rast cijena prasadi u Srpskoj Pred slave i praznike evidentan rast cijena prasadi u Srpskoj
Najčitanije
  • Jugoslavija je 1972. zbog velikih boginja vakcinisala 18 miliona ljudi u nekoliko sedmica
    13h 18m
    6
  • Po čemu je Romanija dobila ime (VIDEO)
    8h 53m
    34
  • Milutin Milanković, srpski naučnik koji je zadužio svijet
    21h 31m
    2
  • Pozovimo 17046 za Vesnu Subašić!
    12h 16m
    0
  • Godišnjica smrti Harisa Brkića: I dalje se ne zna ko je ubio legendarnog košarkaša Partizana
    21h 32m
    1