Kasipović zadovoljan radom kazneno-popravnih zavoda

28.09.2019. 11:44
0
IZVOR: Srna

Ministar pravde Republike Srpske Anton Kasipović izjavio je danas Srni da je zadovoljan radom kazneno-popravnih zavoda u Srpskoj, te da su o njihovom radu afirmativne ocjene i međunarodnih institucija.

-Redovnim i vanrednim pregledima potvrđeno je da je situacija u kazneno-popravnim zavodima u Srpskoj dobra. Važno je što je situacija u zavodima u skladu sa Evropskom konvencijom o ljudskim pravima-, rekao je Kasipović.

Sve ovo, dodao je Kasipović, ne znači da i dalje ne treba raditi na poboljšanju uslova u kazeno-popravnim zavodima u Republici Srpskoj i potpunom sprovođenju Zakona o izvršenju krivičnih sankcija.

Prema njegovim riječima, bitno je da počne da radi i zatvor u Vojkovićima što bi doprinijelo reorganizaciji kazneno-popravnih zavoda.

-Smatram da radimo dobro, ali je sigurno da ćemo situaciju u zavodima unapređivati-, istakao je Kasipović.

Komentari 0
Povezane vijesti
Gori centralni zatvor u Sarajevu, vatra zahvatila i sud Gori centralni zatvor u Sarajevu, vatra zahvatila i sud
U preduzećima i institucijama Srpske 800 vršilaca dužnosti direktora U preduzećima i institucijama Srpske 800 vršilaca dužnosti direktora
Kasipović: Tokom vanrednog stanja obezbijeđena pravna sigurnost građana Kasipović: Tokom vanrednog stanja obezbijeđena pravna sigurnost građana
Najčitanije
  • Strašna nesreća na auto-putu: Poginule majka i beba iz BiH
    4h 49m
    0
  • Na današnji dan umrla Milunka Savić
    9h 1m
    0
  • Peti oktobar 25 godina kasnije - dan koji je promijenio Srbiju
    8h 56m
    4
  • Rogatička ekipa „Rajak“ osvojila treće mjesto na „Sačijadi“ u Vladimircima
    23h 50m
    0
  • U Čaklama sutra parastos ubijenim srpskim borcima
    5h 53m
    0