Vlada Republike Srpske nastavlja da izdvaja milione maraka iz budžeta za kupovinu zgrada i objekata za smještaj institucija.
Nakon kupovine objekta u Brčkom koji će biti plaćen 36 miliona maraka, u listu projekata iz programa javnih investicija koji će se finansirati iz ovogodišnjeg budžeta ubačena je i nabavka objekta za „Vode Srpske“ od preko 10 miliona KM kao i kupovina zgrade za administrativni centar grada Doboj u vrijednosti od dva miliona KM.
Da podsjetimo, posao gradnje poslovnog objekta javnog preduzeća sa sjedištem u Bijeljini je početkom godine povjeren kompaniji „Pavgord“, a Vlada je na posljednjoj sjednici odlučila da ga finansira iz programa javnih investicija.
Ukupno će biti plaćen 10,25 miliona KM, a ove godine će iz budžeta po tom osnovu biti izdvojeno 3,4 miliona KM.
Grad Doboj pored spomenuta dva miliona maraka dobiće i pomoć u finansiranju kapitalnih investicija od pet miliona KM, prenosi Capital.
Takođe, nastavlja se i ulaganje u banjsko – rekreativni centar „Srpske Toplice“ te u objekat ortopedske hirurgije u Slatini.
Nosilac oba projekta je Institut za fizikalnu medicinu i rehabilitaciju „Dr Miroslav Zotović“ kojem je na raspolaganju ukupno deset miliona maraka.
Za rehabilitaciju magistralnog puta Srbac – Razboj Vlada će ove godine izdvojiti nešto preko šest miliona maraka, od ukupno 15,2 miliona na koliko je procijenjen ovaj posao.
Novac, odnosno dva miliona KM je obezbijeđeno za nastavak gradnje Srpsko – ruskog hrama u Banjaluci, kao i za rekonstrukciju srednjovjekovnog manastira Karanovac u Kijevcima kod Gradiške za šta će biti plaćeno tri miliona KM.
Odluka o dopuni odluke o prioritetnim projektima je donesena na sjednici prošlog četvrtka, a danas je stupila na snagu.