Lana Pudar osvojila evropsku bronzu

07.12.2023. 17:28
0
IZVOR: nezavisne.com

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar osvojila je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u plivanju u malim bazenima u rumunskom Otopeniju u disciplini 200 metara delfin.

Mlada Mostarka zauzela je u finalnoj trci zauzela treće mjesto sa vremenom 2:04.55 što je za sekundu bilo brže od onog u polufinalu ali ipakj nedovoljno za više od bronze.

Zlato je osvojila Njemica Angelina Koler koja je ovu dionicu preplivala za 2.03.30 minuta dok je srebro otišlo u ruke Dankinji Heleni Rozendal Bah sa vremenom 2.03.86.

Lana će na ovom prvenstvu nastupiti i u disciplini 100 metara delfin, a kvalifikacije za ovu disciplinu su u petak ujutro.