Lana Pudar šesta u Evropi

09.12.2023. 19:04
0
IZVOR: nezavisne.com

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar osvojila je šesto mjesto u disciplini 100 metara delfin stilom na Evropskom prvenstvu u rumunskom Otopeniju.

Sjajna Mostarka je imala vrijeme 56:91, što je bilo dovoljno za šestu poziciju. Zlato je osvojila Šveđanka Šveđanka Luis Hanson (55.37), srebro Njemica Angelina Koler (55.50), a bronzu Ana Ntountounaki (55.98).

Podsjetimo, Lana se iznenada našla u finalu nakon što juče nije uspjela izboriti finale (deveto mjesto), koje joj je izmaklo za jednu stotinku. Međutim, danas je došlo do jedne odjave nastupa (Đulija D'Inocenco) u finalu, te je Lana Pudar kao prva rezerva upala u finale.

Lana Pudar je ranije na EP u Rumuniji osvojila bronzu na 200 metara delfin. Tako je Lana završila impresivnu 2023. godine u kojoj je osvojila devet velikih medalja sa najvećih takmičenja. Plivala je u čak 13 finalnih trka na velikim takmičenjima.