Lana Pudar vicešampionka Evrope

24.06.2024. 08:46
0
IZVOR: srna.rs

Lana Pudar, najbolja plivačica iz BiH, osvojila je sinoć srebrnu medalju na Evropskom seniorskom prvenstvu u Beogradu.

Pudarova je finalnu trku u disciplini na 200 metara delfin završila sa vremenom dva minuta, osam sekundi i 15 stotinki.

Bila je ovo njena jubilarna 20. medalja u karijeri na velikim takmičenjima.

Zlatnu medalju osvojila je Dankinja Helena Bah Rosendal u vremenu dvije minute, sedam sekundi i 88 stotinki.

Pudarova je na Evropskom prvenstvu u Beogradu nastupila i u finalu discipline na 100 metara delfin i osvojila osmo mjesto.

Evropsko seniorsko prvenstvo u Beogradu bila je posljednja provjera Lane Pudar pred nastup na Olimpijskim igrama u Parizu.