Lufthanza obustavlja letove za Sarajevo i Zagreb do ljeta 2021.

08.11.2020. 19:57
0
IZVOR: Srna

Njemačka aviokompanija Lufthanza će 1. decembra privremeno obustaviti letove iz Minhena za Zagreb i Sarajevo i ne planira ih nastaviti prije ljetne sezone 2021. godine.

Ova njemačka kompanija je prethodne zime obustavila letove između Frankfurta i Zagreba.

Kroacija erlajns namjerava obnoviti svoje poslovanje od 16. decembra, dok za uslugu Minhen – Sarajevo, koja je obnovljena tek prošle sedmice, neće biti stalne alternative.

Lufthanza je u početku planirala da tokom decembra izvrši 38 letova za Zagreb i 16 za Sarajevo, saopštio je Eks Ju aviejšn.

Zbog aktuelne situacije sa virusom korona, Lufthanza grup je saopštila da će ponuditi najviše 25 odsto prošlogodišnjih kapaciteta do kraja sljedećeg mjeseca, prenio je Klix.

– Ovo smanjenje kapaciteta osiguraće da letačke operacije i dalje daju pozitivan doprinos zaradi – rekli su iz kompanije.

Austrijan erlajnz je privremeno obustavio letove za Zagreb, dok je Eurovings otkazao linije za Sarajevo, ali i dalje održava letove do glavnog grada Hrvatske.

Komentari 0
Povezane vijesti
Pucnjava na Baščaršiji Pucnjava na Baščaršiji
Zemljotres kod Sarajeva Zemljotres kod Sarajeva
Povratnici iz boljševičkog pakla Povratnici iz boljševičkog pakla
Najčitanije
  • Sjećanje na Srđana Kneževića - Belog vuka
    16h 57m
    19
  • Hirošima – jedan od najvećih američkih zločina
    7h 51m
    7
  • Sutra isplata julskih penzija u Srpskoj
    15h 17m
    0
  • Obilježeno 34 godine od pogibije komandanta Vlajka Petrovića
    13h 51m
    1
  • Ekipa „Kontra bar E sport“ pobjednik turnira u malom fudbalu u Vojkovićima (FOTO)
    17h 21m
    0