Marina Kurteš peta u Evropi

20.06.2022. 21:26
0
IZVOR: sportdc.net

Karatistkinja "Slavije", Marina Kurteš, nastupila je u sastavu reprezentacije BiH na tek završenom Evropskom prvenstvu za kadete, juniore i mlađe seniore u Pragu.

Kurtešova je u kategoriji mlađih seniorki do 61 kilograma osvojila peto mjesto izgubivši meč za medalju od reprezentativke Njemačke.

Marina je u prvom kolu bila slobodna, a onda je sa 11:2 savladala Austrijanku, Hanu Devigli. Nakon toga je slijedio meč sa reprezentativkom Švajcarske Leom Bošar i pobjeda 8:2.

U polufinalu je takmičarka Slavije poražena od Mađarice Aleksandre Ilanković 3:0, što ju je poslalo u repasaž gdje je Reem Khamis iz Njemačke slavila pobjedu i Marinu ostavila bez medalje na ovom Evropskom prvenstvu.