Марина Куртеш пета у Европи

20.06.2022. 21:26
0
ИЗВОР: sportdc.net

Каратисткиња "Славије", Марина Куртеш, наступила је у саставу репрезентације БиХ на тек завршеном Европском првенству за кадете, јуниоре и млађе сениоре у Прагу.

Куртешова је у категорији млађих сениорки до 61 килограма освојила пето мјесто изгубивши меч за медаљу од репрезентативке Њемачке.

Марина је у првом колу била слободна, а онда је са 11:2 савладала Аустријанку, Хану Девигли. Након тога је слиједио меч са репрезентативком Швајцарске Леом Бошар и побједа 8:2.

У полуфиналу је такмичарка Славије поражена од Мађарице Александре Иланковић 3:0, што ју је послало у репасаж гдје је Реем Кхамис из Њемачке славила побједу и Марину оставила без медаље на овом Европском првенству.