Marokanac osuđen na 13 godina zatvora zbog ubistva Sarajlije

22.03.2022. 19:43
0
IZVOR: nezavisne.com

 

Salah Edin Dešan iz Maroka osuđen je u Kantonalnom sudu u Sarajevu na 13 godina zatvora zbog učešća u ubistvu Sarajlije Jasmina Berovića i za pokušaj ubistva.

Osuđen je da je sa Jusufom Mselmanijem Bušaipom, državljaninom Libije, i Hananijem Benazijem Dešaneom učestvovao u krvavom sukobu  u naselju Otes, u kojem je 2020. godine nožem ubijen Berović.

Ovom presudom je za ubistvo u saučesništvu dobio 10 godina, a za pokušaj ubistva pet, te mu je  izrečena ova  jedinstvena kazna.

U ovom slučaju optužen je i Josuf Mselmani Bušaip zbog krivičnih djela ubistvo i pokušaj ubistva, dok je treći akter nedostupan organima gonjenja.

Prema navodima optužnice, terete ih da su 17. novembra 2020. godine, oko 22.30, u Barskoj ulici u Ilidži u jednom ugostiteljskom objektu nožem zadali više udaraca Jasminu Beroviću.

On je ranjen u grudni koš s lijeve strane te je usljed povreda podlegao.

Prema optužnici, ubistvo su počinili nakon što nisu usluženi pićem koje su tražili ispred lokala.

Terete ih i da su još dvojici prijatelja ubijenog nanijeli laku i tešku tjelesnu povredu.

"Nezavisne novine" podsjećaju da je Kantonalni sud u Sarajevu na prijedlog Tužilaštva Kantona Sarajevo raspisao međunarodnu potjernicu za Mselmanijem Bušaipom jer se nalazio u bjekstvu.

Nakon hapšenja i ekstradicije sa Kosova i Metohije optuženi se nalazi u pritvoru, dok je za osumnjičenim H.B. raspisana potjernica.

Kako su "Nezavisne novine" ranije pisale, Berović je ubijen je ispred kafebara "Neli", čiji je vlasnik njegov brat, a u ovom sukobu s trojicom migranata Berović je podlegao, dok je povrede opasne po život zadobio Husein Džilić.

Povrede je zadobio i Tarik Džamalija, nakon što su navodno migranti odbili otići na kraju radnog vremena.

Grupa muškaraca ih je pokušala otjerati, a u tuči migranti su koristili noževe i letve.

Ovaj događaj izazvao je veliku uznemirenost i revolt građana,  koji su ranije organizovali i protestni skup.

 

Komentari 0
Povezane vijesti
Ispred Vječne vatre više od 20.000 ljudi: "Sarajevo, ljubavi moja" u čast Halida Bešlića Ispred Vječne vatre više od 20.000 ljudi: "Sarajevo, ljubavi moja" u čast Halida Bešlića
Sarajevski taksisti voze besplatno na sahranu Halida Bešlića Sarajevski taksisti voze besplatno na sahranu Halida Bešlića
Narednih 30 dana povremene obustave na putu Foča-Sarajevo Narednih 30 dana povremene obustave na putu Foča-Sarajevo
Najčitanije
  • Milena Dravić - voljena filmska i pozorišna diva
    2h 36m
    30
  • Zaraza pogađa i mlade i stare: Budi li se korona u Srpskoj?
    20h 49m
    1
  • Nogo: Sve više građana traži stručnu pomoć
    17h 33m
    0
  • Izgorio krov na kući u Donjoj Ljubogošti
    1h 49m
    0
  • Luka Banđur ima 88, a njegov “fićo” 44 godine (VIDEO)
    17h 39m
    0