U Sarajevu je proteklog vikenda održano Prvenstvo BiH za takmičare do 23 godine, na kojem je džudistkinja Džudo kluba „Slavija“ iz Istočnog Sarajeva, Marija Ušćumlić, ostvarila odličan rezultat osvojivši srebrnu medalju. Ovim uspjehom postala je viceprvakinja BiH u kategoriji mlađih seniorki do 57 kilograma.
Istovremeno je održan i međunarodni turnir „Sarajevo Nippon“, koji se tradicionalno organizuje pod pokroviteljstvom Ambasade Japana u BiH. Takmičari „Slavije“ su i na ovom turniru ostvarili zapažene rezultate, osvojivši jednu zlatnu i dvije bronzane medalje.
Foto: Ustupljena fotografija
Kako je saopšteno iz ovog kluba, zlatnu medalju osvojio je Lazar Pantić u kategoriji poletaraca do 24 kilograma, dok su bronzane medalje osvojili Filip Jegdić u konkurenciji U10 i Kristijan Banjeglav u kategoriji U16.
Ostvareni rezultati još jednom potvrđuju kvalitetan rad u Džudo klubu „Slavija“ i predstavljaju dobru najavu pred predstojeća takmičenja.


