Maroko u polufinalu

10.12.2022. 18:42
0
IZVOR: srna.rs

Maroko je pobijedio selekciju Portugalije rezultatom 1:0 i time ušao u istoriju fudbalskih svjetskih prvenstava kao prva afrička zemlja u polufinalu Mondijala.
Pobjednički gol za Marokance u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u Kataru postigao je Jusef En Neziri poslije dodavanja Jahije Atijat Alaha u 42. minutu.

Portugalija je napadala tokom cijelog meča, a Marokanci su prema statistici u posljednjem minutu meča imali posjed lopte 26 odsto.

Nije Portugalcima vrijedelo ni to što je selektor Fernando Santoš u ranoj fazi drugog dijela meča u igru ubacio Kristijana Ronalda. Mreže Maroka je ostala netaknuta.

Marokanci su zbog crvenog kartona Šedire u nadoknadi vremena ostali s igračem manje na travi, ali su uspjeli da sačuvaju prednost sa kraja prvog poluvremena.

Maroko je prethodno u osmini finala pobijedio Španiju, a u polufinalu će se sastati sa pobjednikom meča između selekcija branioca titule Francuske i Engleske.