Merkel: Većina prodavnica zatvara se od srijede do 10. januara

13.12.2020. 12:44
0
IZVOR: Tanjug

Njemačka će zatvoriti većinu prodavnica od srijede do 10. januara u sklopu pooštravanja restriktivnih mera sa ciljem smanjenja širenja korona virusa, izjavila je danas njemačka kancelarka Angela Merkel.

- Postoji hitna potreba da se djeluje - rekla je Merkelova nakon sastanka sa liderima 16 saveznih pokrajina prenio je Rojters.

Prema sporazumu, samo esencijalne prodavnice poput supermarketa i apoteka ostaće otvorene, a radiće i banke.

Škole će, takođe, biti zatvorene tokom tog perioda, a od poslodavaca će se tražiti da zatvore preduzeća ili da njihovi zaposleni rade od kuće.

Prodaja vatrometa biće zabranjena uoči dočeka Nove godine.

U Njemačkoj je na snazi parcijalno zaključavanje, tokom koga su barovi i restorni zatvoreni, dok su prodavnice i škole otvorene.

Pojedini regioni su već uveli strožije mjere jer je broj novozaraženih od virusa korona porastao.

Komentari 0
Povezane vijesti
U Njemačkoj moguća zabrana društvenih mreža za mlade od 2027. godine U Njemačkoj moguća zabrana društvenih mreža za mlade od 2027. godine
Njemačka: Avion se srušio na kuću, poginula jedna osoba Njemačka: Avion se srušio na kuću, poginula jedna osoba
Rekordan broj roda u Njemačkoj: Populacija nastavlja da raste Rekordan broj roda u Njemačkoj: Populacija nastavlja da raste
Najčitanije
  • Pravila oblačenja koje treba da naučite (FOTO)
    2h 30m
    10
  • Dan kada je u Beograd stigao Muja (FOTO)
    16h 24m
    10
  • Na Vučijoj Luci proslavljen Sveti velikomučenik Pantelejmon
    22h 18m
    0
  • Omaž narodnom guslaru Srđanu Trifkoviću 27. avgusta u Veljinama
    23h 48m
    1
  • Dimitrije Savić osvojio bronzu na Evropskom kupu za juniore
    15h 8m
    0