Milići: Nastavlja se vakcinacija lica starijih od 65 godina

13.04.2021. 09:40
0
IZVOR: SRNA

U Milićima se danas nastavlja vakcinacija protiv virusa korona lica starijih od 65 godina.

U Sportskoj dvorani biće vakcinisano 50 lica koja su se proteklih dana prijavila u Dom zdravlja "Sveti Nikola".

Direktor Doma zdravlja Tanja Sušić rekla je da će u ovu zdravstvenu ustanovu danas biti dopremljeno 50 doza kineske vakcine "Sinovak" i da će isto toliko ljudi biti vakcinisano.

- Nastavljamo imunizaciju od 12.00 časova jer se moramo boriti protiv virusa, a vakcina je jedini način da izađemo kao pobjednici iz ove pošasti - rekla je Sušićeva.

Sanitarno-ekološki tehničar HES službe Doma zdravlja Ljiljana Živković rekla je da je do sada prijavljeno 391 lice starije od 65 godina, a vakcinisano je 123.

U Milićima je pod nadzorom 60 lica, od kojih je 14 pozitivno na virus korona, za tri se čekaju rezultati, dok je u proteklih sedam dana jedno preminulo. Nadzor je istekao za 770 lica. 

Komentari 0
Povezane vijesti
Nađa Sušić, prva Milićanka u dresu "Vojvodine 021" Nađa Sušić, prva Milićanka u dresu "Vojvodine 021"
Normalizovan saobraćaj na putu Vlasenica-Milići Normalizovan saobraćaj na putu Vlasenica-Milići
U saobraćajnoj nezgodi na putu Vlasenica-Milići povrijeđena četiri lica U saobraćajnoj nezgodi na putu Vlasenica-Milići povrijeđena četiri lica
Najčitanije
  • Kako je dvadesetogodišnjakinja postala simbol Garde Republike Srpske
    13h 37m
    5
  • Braća Lazarevići - "Gdje će drugo sokolovi nego u visine"
    4h 21m
    1
  • Željko Pržulj: Rafal po autu – Srpska Ilidža, 4. mart 1995.
    3h 41m
    5
  • Jerej Vidak Vujadinović: Simbolika badnjaka
    2h 51m
    2
  • JKP "Komil": Saopštenje za javnost
    6h 10m
    3