Mitropolit Hrizostom danas služi u Crkvi Svete Petke na Malom Zejtinliku

27.10.2020. 08:23
0
IZVOR: SRNA

Njegovo visokopreosveštenstvo mitropolit dabrobosanski Hrizostom služiće danas Svetu arhijerejsku liturgiju u Crkvi Svete Petke na groblju Mali Zejtinlik na Sokocu, povodom praznika Prepodobne mati Paraskeve - Svete Petke, saopšteno je iz Crkvene opštine Sokolac.

Spomen-crkva posvećena je slavnoj svetiteljki srpskog porijekla Svetoj Petki, čije mošti počivaju u rumunskom gradu Jašu, a djelić moštiju u crkvi Ružica u Beogradu.

Crkva Svete Petke dio je spomen-kompleksa Vojničkog spomen-groblja Mali Zejtinlik na koje su preneseni posmrtni ostaci 958 boraca Vojske Republike Srpske poginulih u posljednjem ratu na području opština u okolini Sarajeva koje su bile pod kontrolom Vojske Republike Srpske do potpisivanja Dejtonskog mirovnog sporazuma.

Gradnja crkve započeta je u maju 2005. godine na inicijativu Srba iz Kanade, a završena je 2013. godine.

Sveta arhijerejska liturgija biće služena od 9.00 časova.

Komentari 0
Povezane vijesti
U Sokocu jutros najhladnije U Sokocu jutros najhladnije
Mitropolit Hrizostom u srijedu služi u hramu u Tilavi Mitropolit Hrizostom u srijedu služi u hramu u Tilavi
Mitropolit Hrizostom: Hram Svetih apostola Petra i Pavla na ponos svih Srba iz Kaknja (VIDEO) Mitropolit Hrizostom: Hram Svetih apostola Petra i Pavla na ponos svih Srba iz Kaknja (VIDEO)
Najčitanije
  • Najveći gradovi Srpske izabrali Blanušu
    10h 49m
    0
  • Blanuša pobijedio u Istočnom Sarajevu
    8h 47m
    7
  • Božović: Zvornik grad slučaj kada su izbori u pitanju
    13h 47m
    1
  • Babalj: Ukrali su i ovaj put
    20h 14m
    4
  • Blanuša: Ovi izbori još uvijek nisu završeni
    15h 38m
    0