Mitropolit Hrizostom služio drugi dan Božića na Sokocu

08.01.2025. 13:30
2
IZVOR: srna.rs

Njegovo viskopreosveštenstvo mitropolit dabrobosanski Hrizostom je na drugi dan Božića i praznik Sabora Presvete Bogorodice služio Svetu arhijerejsku liturgiju na Sokocu, odakle je poručio da je Bogorodica majka svih krštenih u ime Hristovo.

Mitropolit Hrizostom, koji je služio u Crkvi Svetog proroka Ilije, rekao je da je Presveta Bogorodica majka svih hrišćana, svih sinova Božijih i kćeri, kao najuzvišenija i najsvetija.

- Ona je ta koja je u sebe primila najsvetijega - samog Sina Božijega i zato danas kada slavimo drugi dan Božića sjećamo se upravo te velike uloge njene, majke i one koju je Bog izabrao da bude najsvetija između nas, sinova i kćeri roda ljudskoga - naveo je mitropolit Hrizostom.

Čestitajući vjernicima najradosniji hrišćanski praznik, mitropolit je naglasio da je Božić praznik velike tajne u kojoj Bog postaje čovjek, dan kada se Gospod ovaplotio od Duha Svetoga i Presvete Djeve i kada se rodio kao dijete u Vitlejemu, postavši onaj koji će spasiti svijet.

Mitropolit je naveo da se danas crkva i vjernici sjećaju i prvih mučenika i velikog događaja kada su mudraci sa Istoka došli da se poklone novorođenom caru judejskom, nakon čega je, čuvši tu novost, car Irod pobio hiljade jevrejske djece u Vitlejemu.

- Treba da se radujemo i veselimo što nam je Bog pokazao ljubav, milost i dobrotu svoju, iako smo bili nedostojni svega, ali Gospod je taj koji nas udostoji i onda kada mi njega nismo dostojni - poručio je mitropolit Hrizostom vjernicima čestitajući Božić i sve predstojeće praznike.

Komentari 2
  • Generic placeholder image
    Gasi lampu 08.01.2025. 18:58
    Ja blamaze i sramote na Zejtinliku. Parada sekte i dezertera. Ovo Romanija nije zapamtila!!!
  • Generic placeholder image
    Pele Šuka 08.01.2025. 15:52
    Postovani svešteniče Mitropolite,
    Je li ko mogao uticati na prvovjencanog Mirka P. (putara) da se bar očisti put do Crkve ako se nije mogao ocistiti po selima.
Povezane vijesti
U martu 19 poziva sa korisnim informacijama U martu 19 poziva sa korisnim informacijama
Istočno Sarajevo: Mališani iz Krasnodara, Sokoca i Kalinovika uživali u druženju i predstavama Istočno Sarajevo: Mališani iz Krasnodara, Sokoca i Kalinovika uživali u druženju i predsta...
Festival književnosti za djecu i mlade 23. i 24. aprila u Istočnom Sarajevu Festival književnosti za djecu i mlade 23. i 24. aprila u Istočnom Sarajevu
Najčitanije
  • Ljiljana Žikić Karađorđević - heroina koja je život dala za otadžbinu
    7h 44m
    9
  • Put bez povratka
    16h 6m
    7
  • Miodrag Petrović Čkalja – smijeh se zove Čkalja
    16h 5m
    3
  • BiH se plasirala na Svjetsko prvenstvo
    16h 32m
    13
  • Nafta skače ka rekordu: Posljedice osjećaju svi
    15h 32m
    0