Njegovo visokopreosveštenstvo mitropolit dabrobosanski Hrizostom služiće Svetu arhijerejsku liturgiju na slavu Svetog despota Stefana Brankovića, supruga Svete mati Angeline, u Tilavi.
Sveta arhijerejska liturgija biće služena u nedjelju, 22. oktobra, u 9.00 časova u Hramu Svete majke Angeline.
Srpska pravoslavna crkva i njeni vjernici sjećaju se Svetog Stefana srpskog - slijepog, praunuka cara Lazara, posljednjeg miropomazanog i zakonitog srpskog srednjovjekovnog vladara.
Sveti Stefan Slijepi, despot, bio je suprug Svete majke Angeline, a sin despota Đurđa, unuka kneza Lazara, velikomučenika i Jerine Branković.
Sin Đurađa Brankovića oslijepljen je usijanim gvožđem po naredbi turskog sultana Mehmeda II jer nije želio da postane turski vazal i odrekne se srpstva.
Živio je u siromaštvu, podižući djecu Đorđa i Jovana, buduće srpske despote, i ćerku Maru. Umro je 1476. godine.
Pred kraj života boravio je u Veneciji, da bi se na sam kraj života našao u oronulom zamku kraj Udina, koji je nosio naziv Beograd, a bio je poznat i pod imenom Friuli.
Osam godina poslije smrti njegove mošti su bile još cijele. Angelina ih je sa sinovima preko Beča i Budima prenijela u Kupinovo i položila ih u tamošnju Crkvu Svetog Luke.
Kada se 1505. godine Sveta Angelina i sin joj Sveti Maksim preseliše u Vlašku, gdje Maksim postade arhiepiskop, oni sa sobom ponesoše i česne mošti Svetog Stefana, odakle ih opet povratiše pri svom povratku 1509. godine i položiše u novopodignuti manastir Krušedol.
Godine 1688. mošti Svetog Stefana, sa moštima ostalih Brankovića, bijahu premještene na neko vrijeme u Sentandreju, ali su uskoro vraćene opet u Krušedol, gdje su mirno počivale sve dok ih bezbožni Turci u bijesu svome ne isjekoše na komade i zajedno sa crkvom krušedolskom spališe 1716. godine.
Pet godina kasnije u Krušedolu je nađeno samo desno stopalo Svetog Stefana Slijepog i ono se i danas čuva tamo. U tom manastiru je i njegov lik na zidnom živopisu i na ikonostasu. Crkva ga slavi 22. oktobra.