Mlađane Iva i Mirna nove šampionke

16.05.2022. 21:34
0
IZVOR: 058.ba

Sudeći po rezultatima iz prvih mjesci tekuće godine, stonotniseri Rogatičkog kluba Mladost, zbog neigranja tokom epidemije virusa korona, zaželjeli su se igre i sa svakog takmičenja na kome su ove godine učestvovali došli su kući okićeni medaljama.

Dvojac Iva Novosel i Mirna Erić sa klubskog takmičenja u Bijeljini, polovinom aprila, došao je sa titulom vicešampionki u kategoriji mlađi kadeti, a zapažene rezultate imao je i muški dio ekipe.

Da uspjeh mlađanih Ive i Mirne nije bio slučajan, pokzao je i turnir koji je proteklog vikenda, 15. maja, održan u Prijedoru na kome su, uz Rogatičke nade, učestvovali stonoteniseri iz banjalučkog Borca, Ukrine iz Dervente, Prijedora, Vrbasa, Banja Luke, Srbca i Kotor Varoši. One su došle kući sa dvije zlatne i dvije bronzane medalje. U pojedinačnom dijelu turnira Iva Novosel osvojila je zlatnu medalju bez velikih napora. Ova marljiva djevojčica zlato je osvojila i u igri parova igrajući sa Katarinom Kučuk iz Kotor Varoši.

Do medalje, ali ovoga puta bronzane, došla je i mlađana Mirna Erić u vrlo jakoj pojedinačnoj konkurenciji i u igri parova sa klubskom drugaricom Lanom Kovačević.

Zlatne i bronzane medealje, kazuje trener rogatičkih stonotenisera Dario Rebić, pokazuju da se u Rogatici još igra ovaj lijepi sport u kome nema direktnog kontakta sa protivnikom, i da mu je svijetla perspektiva posebno među mladim.

Mlađane Iva i Mirna iako su još u grupi najmlađih kadetkinja, uspješno se nose i sa znatno starijim stonoteniserkama. Zasluge za to pripadaju redovnom i upornom radu i svakodnevnom odricanju ovih djevojčica od nekih aktivnosti vršnjakinja. Ali, zato idu na takmičenja i turnire, upoznavaju nova mjesta i drugare, raduju se životu koga nudi sport, naglašava trener Rebić, jedan od zapaženijih iz zlatnog doba stonog tenisa u Rogatici.

 

Komentari 0
Povezane vijesti
Sjemeć dobija novi duhovni centar, počela priprema za gradnju Crkve Ognjene Marije Sjemeć dobija novi duhovni centar, počela priprema za gradnju Crkve Ognjene Marije
Stručno predavanje o proizvodnji krompira u četvrtak na Borikama Stručno predavanje o proizvodnji krompira u četvrtak na Borikama
Projekcija filma „Djeca u Geheni“ 23. jula u Rogatici Projekcija filma „Djeca u Geheni“ 23. jula u Rogatici
Najčitanije
  • Potresna sudbina Jelice Mihailović: Kako je završila supruga generala Draže Mihailovića (FOTO)
    23h 11m
    11
  • Minić: Put Foča-Tjentište biće urađena u roku od dvije godine
    21h 45m
    5
  • Priče o imenima koja žive na mapi Istočnog Sarajeva - Jovo Janković
    19h 43m
    2
  • Vještak: Abazović preticao na krajnje rizičan način
    22h 15m
    0
  • Kozara – epopeja srpskog stradanja
    4h 12m
    4