Moskva spremna da nastavi izvoz ako se ukinu sankcije

30.05.2022. 21:53
0
IZVOR: srna.rs

Predsjednik Rusije Vladimir Putin je tokom telefonskog razgovora sa predsjednikom Turske Redžepom Tajipom Erdoganom potvrdio spremnost Moskve da izvozi đubrivo i hranu ukoliko se ukinu uvedene sankcije, saopštila je pres-služba ruskog Kremlja.

- U svjetlu problema koji su se na globalnom tržištu hrane, koji su se pojavili zbog nemudre finansijske i ekonomske politike zapadnih država, potvrđeno je da Rusija može da izvozi značajne količine đubriva i poljoprivrednih proizvoda u slučaju ukidanja relevantnih antiruskih restrikcija - navodi se u saopštenju.

Iz Kremlja ističu da su Putin i Erdogan razgovarali o situaciji u Ukrajini, sa usredsređenošću na osiguravanje bezbjedne plovidbe u Crnom i Azovskom moru i eliminisanje prijetnje koju predstavljaju mine u tim vodama, javio je TASS.

- Vladimir Putin naglasio je spremnost ruske strane da omogući neometan prevoz robe morem u koordinaciji sa turskim partnerima. To važi i za izvoz žitarica iz ukrajinskih luka - dodaje se u saopštenju.

Komentari 0
Povezane vijesti
Fočanski i ruski onkolozi zajedno u borbi protiv najtežih bolesti Fočanski i ruski onkolozi zajedno u borbi protiv najtežih bolesti
Putin: Ruska strana čvrsto posvećena nastavku saradnje sa Srpskom Putin: Ruska strana čvrsto posvećena nastavku saradnje sa Srpskom
Počela vojna parada u Moskvi Počela vojna parada u Moskvi
Najčitanije
  • ViK Istočno Sarajevo: Vanredno obavještenje
    9h 1m
    2
  • Drugi napad na Ilidžu ne smije biti zaboravljen
    19h 15m
    0
  • "Jagnjijada" 7. juna na Vučijoj Luci
    19h 30m
    0
  • Održan tematski sastanak „Svaka zajednica po jedno rješenje za život bez nasilja”
    13h 33m
    0
  • Podrška Blanuši da se oko SDS-a okupe sve stranke koje su protiv režima
    9h 29m
    1