Na današnji dan NATO raketirao izbjegličko naselje "Majino naselje"

21.04.2025. 10:02
0
IZVOR: srna.rs

U napadu avijacije NATO pakta na današnji dan 1999. godine sa osam projektila razoreno je "Majino naselje" kod Đakovice i ubijeno deset pripadnika izbjegličke populacije, uključujući trogodišnjeg Marka Ivanovića i sedmogodišnjeg Ivana Ivančića.

U naselju, smještenom u zgradama bivše poljoprivredne zadruge, živjelo je 98 srpskih civila izbjeglih iz Hrvatske i 22 iz BiH.

Prvi put od početka agresije NATO pakta na SR Jugoslaviju, 21. aprila bombardovana je i zgrada Poslovnog centra "Ušće" u Novom Beogradu i Žeželjev most na Dunavu u Novom Sadu.

NATO avioni su gađali i most na Dunavu kod Beške koji je onesposobljen, čime je prekinut saobraćaj na auto-putu E-75 između Beograda i jugoslovensko-mađarske granice. 

Komentari 0
Povezane vijesti
Aleksić: U pripremi tužba, stigle analize iz Srpske Aleksić: U pripremi tužba, stigle analize iz Srpske
Rane koje vrijeme nije izbrisalo: Sjećanje na 17. maj 1999. Rane koje vrijeme nije izbrisalo: Sjećanje na 17. maj 1999.
Alijansa ubila gimnazijalce i djecu Alijansa ubila gimnazijalce i djecu
Najčitanije
  • Lice teško povrijeđeno u saobraćajnoj nezgodi na području Pala
    18h 12m
    0
  • Firma „Konstrukcije Monting“ zapošljava radnike u stalni radni odnos
    14h 36m
  • Aleksa Šantić: „Što te nema“
    19h 32m
    0
  • "Jagnjijada" 7. juna na Vučijoj Luci
    18h 56m
    4
  • Povećan materinski dodatak u Srpskoj
    10h 30m
    0