Na Palama su večeras predstavljene tri naučne monografije iz oblasti sintakse engleskog jezika, čiji je autor prodekan za naučnoistraživački rad na Filozofskom fakultetu Univerziteta u Istočnom Sarajevu Žana Gavrilović.
Dekan Filozofskog fakulteta Vladan Bartula izrazio je zadovoljstvo što su, u okviru „Dana Filozofskog fakulteta“, promovisana ova izdanja, uz učešće stručnjaka iz oblasti lingvistike i anglistike.
- Ovo je za Fakultet prestižno veče koje okuplja ljude koji se bave književnošću, jezikom, naukom uopšte, filologijom i humanistikom - rekao je Bartula, prenosi Srna.
On je naglasio da ova promocija predstavlja uvertiru u sutrašnju veliku naučnu konferenciju, koja će okupiti 204 učesnika.
- Na konferencuji “Nauka i stvarnost” učestvovaće renomirani naučnici i profesori iz svih zemalja bivše Jugoslavije sa 23 univerziteta i naučno-istraživačka centra - dodao je Bartula.
Foto: srna.rs
Gavrilovićeva je istakla da je još tokom studentskih dana počela da se bavi analizom složenih rečenica u engleskom jeziku, proučavajući autentična književna djela, a da je kasnije, tokom postdiplomskih i doktorskih studija, svoje istraživanje u potpunosti usmjerila na sintaksu.
Prema njenim riječima, monografije mogu biti korisne studentima osnovnih i master studija, ali i svima koji se bave analizom složenih rečenica u engleskom, pa i srpskom jeziku.
Profesor srpskog jezika na Filozofskom fakultetu u Istočnom Sarajevu Milanka Babić istakla je da ovaj fakultet ima veliki broj nastavnika i asistenata koji imaju šta da predstave javnosti.