Na Sokocu i u Rogatici danas kontrola tehničke ispravnosti vozila

12.11.2024. 08:26
0
IZVOR: srna.rs

Stručni timovi Auto-moto saveza Republike Srpske i "Optima grupe" danas će kontrolisati tehničku ispravnost motornih vozila i dijeliti promotivne materijale na Sokocu i u Rogatici.

Kontrola će od 9.00 do 12.00 časova biti vršena u Auto-moto društvu "Sokolac", a od 13.00 do 15.00 časova kod policijske stanice u Rogatici.

Od 1. novembra na snagu je stupio Pravilnik o saobraćaju u zimskim uslovima kojim je propisano da sva motorna vozila u Republici Srpskoj i FBiH, nezavisno od vremenskih uslova, moraju do 1. aprila naredne godine posjedovati zimsku opremu.

Povodom toga Auto-moto savez Republike Srpske sa 48 auto-moto društava i partnerima organizovaće do 25. novembra u više gradova i opština Srpske tradicionalnu preventivnu kampanju besplatne kontrole tehničke ispravnosti uređaja na motornim vozilima i njihove pripremljenosti za zimu pod nazivom "Bezbjedna vožnja u zimskim uslovima 2024".

Preventivna aktivnost realizuje se uz pomoć Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske, Ministarstva saobraćaja i veza Srpske, društveno odgovorne kompanije "Optima grupa" i lokalnih zajednica.

Komentari 0
Povezane vijesti
Savo Vlačić najbolji kosac na „Danu kosidbe“ Savo Vlačić najbolji kosac na „Danu kosidbe“
U Njujorku započela svjetska kampanja Memorijalnog centra o stradanju srpskog naroda U Njujorku započela svjetska kampanja Memorijalnog centra o stradanju srpskog naroda
U Rogatici realizovana akcija "Putuj bezbjedno na odmor" U Rogatici realizovana akcija "Putuj bezbjedno na odmor"
Najčitanije
  • KMF „Jahorina“ se oglasio saopštenjem: Tražimo istinu, pravdu i odgovornost
    9h 3m
    0
  • Stanivuković pozvao Budimira da objasni šta se desilo u Palama
    11h 17m
    1
  • Obilježena krsna slava i 36 godina postojanja Srpske demokratske stranke (FOTO)
    10h 33m
    0
  • Petar Marković ostvario istorijski uspjeh na Ekonomskom fakultetu Pale
    3h 19m
    2
  • Stanivuković traži hitnu sjednicu Odbora za bezbjednost zbog događaja na Palama
    4h 11m
    0