Najmanje 16 članova jedne porodice pronađeno mrtvo

19.02.2024. 21:45
1
IZVOR: srna.rs

Najmanje 16 članova jedne porodice pronađeno je mrtvo u planinskom gradu na jugu Haitija, rekao je danas lokalni zvaničnik, dok lokalni mediji prenose da je njihova smrt prijavljena dan nakon što je ta porodica prisustvovala sahrani.

Tijela su pronađena u gradu Segen, na oko 50 kilometara južno od prestonice Port-o-Prensa. Za sada nije poznato šta je izazvalo njihovu smrt, ali lokalni očevici rekli su za Rojters da je možda u pitanju trovanje.

Policija i medicinski radnici poslati su u oblast da istraže slučaj, rekao je Žid Pjer Mišel Lafonten, glavni zvaničnik južnog okruga Haitija. Smrt članova porodice, kako je dodao, nije povezana sa nasiljem bandi.

Bande su na Haitiju postale izuzetno jake, posebno zbog reketiranja kompanija, ali i kidnapovanja civila, navodi se nedavno objavljenom izvještaju Svjetske inicijative za borbu protiv transnacionalnog organizovanog kriminala.

Prošle godine, usled aktivnosti bandi, blizu 5.000 ljudi je izgubilo život na Haitiju, ističe se u odvojenom izveštaju Ujedinjenih nacija.

Komentari 1
  • Generic placeholder image
    Sekula 19.02.2024. 22:56
    Haiti postao opasni od vojkovića..
Povezane vijesti
MUP Srpske uhapsio tri lica zbog iskorištavanja djece za pornografiju MUP Srpske uhapsio tri lica zbog iskorištavanja djece za pornografiju
Kladioničarskim "dojavama" stekao 108.000 KM i 16.000 evra Kladioničarskim "dojavama" stekao 108.000 KM i 16.000 evra
Policija kreće u kontrole motora i motociklista Policija kreće u kontrole motora i motociklista
Najčitanije
  • Teatar u sarajevskih Srba
    17h 6m
    59
  • Posna krompir čorba
    18h 17m
    1
  • Godišnjica smrti Petra Kočića
    3h 33m
    3
  • U Vlasenici osam stanova u požaru, na terenu i demineri
    22h 23m
    1
  • Haos na sjednici gradske skupštine: SNSD izbacuje opoziciju, jednog iznijeli na stolici (VIDEO)
    18h 43m
    8