Nakon 30 godina Himalaji se prvi put vide iz Indije

10.04.2020. 11:00
0
IZVOR: nezavisne.com

Himalaji su prvi put poslije 30 godina vidljivi iz Indije odnosno s 200 kilometara udaljenosti, što nije bilo moguće usljed velike koncentracije zagađenosti vazduha.

Dijelovi Himalaja jasno se vide zbog vazduha koji je konačno dobrog kvaliteta, što je pozitivna posljedica pandemije virusa korona. Stanovnici grada Jalandhara u saveznoj indijskoj državi Pandžab kažu da ovaj prizor nije viđen gotovo 30 godina, piše SBS Hindi.

Usljed virusa korona država je uvela karantin, te se zbog manjeg broja automobila na ulicama i smanjenog rada fabrika zagađenost vazduha značajno redukovala. U Indiji je procenjeno da je 2012. godine milion i po ljudi umrlo od posljedica zagađenja vazduha, prema podacima Svjetske zdravstvene organizacije.

Indija je sa 1,4 milijarde ljudi jedna od najmnogoljudnijih država svijeta, a upravo su gradovi u Indiji jedni od najzagađenijih. Stoga je karantin, koji traje 21 dan dao drastične efekte u prirodi.

 

Komentari 0
Povezane vijesti
Srušila se zgrada u Nju Delhiju, najmanje četiri osobe poginule Srušila se zgrada u Nju Delhiju, najmanje četiri osobe poginule
BiH uvezla 6.702 strana radnika, najviše iz Indije, Nepala i Turske BiH uvezla 6.702 strana radnika, najviše iz Indije, Nepala i Turske
Gripa i korona ponovo pune ambulante u Srpskoj Gripa i korona ponovo pune ambulante u Srpskoj
Najčitanije
  • Sjećanje na Vidovdan 1994. godine u Srpskoj Ilidži
    5h 27m
    0
  • Od pucnja u Sarajevu do Pančeva - Kako žive potomci braće Gavrila Principa (VIDEO)
    3h 31m
    23
  • Govor vladike Nikolaja na Vidovdan 1916. godine
    2h 1m
    1
  • Još tri dana aktivan broj 1435 za liječenje Milke Ilišković
    5h 41m
    3
  • Mudre riječi cara Lazara i danas imaju poseban značaj: “Glava se ne polaže u grob nego u temelj” (VIDEO)
    5h 31m
    0