Naš grad bogatiji za tri stanovnika

08.04.2026. 08:25
0
IZVOR: katera.news

U porodilištu bolnice u Istočnom Sarajevu u toku protekla 24 časa rođene su dvije djevojčice i jedan dječak.

Ljekarsku intervenciju zatražilo je 39 pacijenata.

Grad uredno snabdijeven vodom.

Elektrodistribucija Pale:

Višegrad,

Zbog radova na 10 kV vodu Međeđa, doći će do privremenog prekida u isporuci električne energije u periodu  od 8.00 do 09.00 časova potrošačima  u naseljima: Međeđa, Kaoštice, Crijep, Đipi, Brodar, Orahovci.

U porodilištu bolnice u Foči u toku protekla 24 časa nije bilo rođenih beba.

Ljekarsku intervenciju u bolnici u Foči zatražio je 21 pacijenta.

U Domu zdravlja „Dr Ljubomir Ćeranić“ u Sokocu ljekarsku intervenciju zatražilo je šest pacijenata.

Teritorijalne vatrogasne jedinice u protekla 24 časa imale su dvije intervencije.

Grad Istočno Sarajevo,

Jedna intervencija na gašenju zapaljene suve trave u ulici Srpskih palih boraca u periodu od  17.00 do 17.40 časova.Požar je ugašen uz intervenciju tri vatrogasca i jednog vozila.

Čajniče,

Intervencija u reonu Slatine na gašenju šumskog požara u periodu od 20.20 do 23.00. Intervenisala su tri vatrogasca sa jednim vozilom. Požar je lokalizovan, ali zbog prisustva mina na terenu, gašenje se odvija u ograničenim uslovima.

Na regionalnom putu Rječica-Doboj-Modriča, u mjestu Pridjel, obustavljen je saobraćaj zbog saobraćajne nezgode, a na ostalim putnim pravcima vozi se bez zastoja i posebnih ograničenja, saopšteno je iz Auto-moto saveza /AMS/ Republike Srpske.

Izuzetak su dionice gdje su u toku sanacioni radovi i saobraćaj se odvija usporeno, prema privremeno postavljenoj saobraćajnoj signalizaciji.

Vozi se po suvim kolovozima, a na svim dionicama u usjecima i pored kamenih kosina povećana je opasnost od odrona.

Obustava je i na putnom pravcu Donji Podgradci - Mrakovica i preko mosta na magistralnom putu Dobro Polje-Miljevina. Alternativni pravac za vozila do tri i po je regionalni put Dobro Polje-Jažići-Miljevina.

Usljed oštećenja mosta na magistralnom putu Sastavci-Ustiprača saobraćaj se odvija jednom saobraćajnom trakom. Saobraćaj reguliše privremeno postavljena saobraćajna signalizacija, a brzina kretanja vozila ograničena je na 30 kilometara na čas. Na mostu se zabranjuje saobraćaj za vozila čija dozvoljena masa prelazi 30 tona.

Zbog radova, izmjene u saobraćaju su na putnim pravcima Lamovita-Ivanjska, Brod na Drini /Foča/-Hum /Šćepan Polje/, Karakaj-Drinjača, Lamovita-Ivanjska, kao i Rača-Bijeljina u rejonu Balatuna i Trnjaka, gdje se vozi usporeno sa privremenim prekidima u trajanju od 10 minuta.

Na magistralnom putu Ljubogošta-Sumbulovac-Podromanija zbog minersko-bušačkih radova u kamenolomu "Rogoušić" dolaziće do povremene obustave saobraćaja od 12.00 do 16.00 časova radnim danima i subotom.

Na putnom pravcu Donji Podgradci - Mrakovica potpuno je obustavljen saobraćaj.

Kada je riječ o graničnim prelazima, jutros nema dužih zadržavanja za putnička vozila.

Iz AMS-a napominju da je granični prelaz Brčko otvoren za putnička vozila do tri i po tone, dok je na graničnom prelazu Šepak zabranjen saobraćaj za sva teretna vozila.

U Republici Srpskoj i FBiH danas će biti pretežno sunčano i svježije nego prethodnih dana.

Na jugu sunčano i vjetrovito, uz jake udare bure, saopšteno je iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.

Duvaće slab do umjeren vjetar, na momente pojačan sjevernih smjerova, na jugu umjerena, na udare i jaka bura. Najviša dnevna temperatura vazduha od 13 do 19, na jugu do 22, a u višim predjelima od 10 stepeni Celzijusovih.

Prema podacima Federalnog hidrometeorološkog zavoda, jutros u istočnim, sjevernim i dijelimično centralnim područjima preovladava pretežno oblačno, a u ostalim krajevima sunčano vrijeme.

Temperatura vazduha u 8.00 časova: Bjelašnica minis četiri, Han Pijesak i Drinić dva, Sokolac i Kneževo pet, Kalinovik, Čemerno i Ribnik šest, Mrkonjić Grad i Bihać sedam, Gacko i Šipovo osam, Banjaluka, Bijeljina, Prijedor, Srebrenica i Drvar devet, Doboj, Zvornik, Foča i Sarajevo 10, Višegrad, Novi Grad i Srbac 11, Rudo i Zenica 12, Bileća 13, Trebinje 14 i Mostar 17 stepeni Celzijusovih.

Komentari 0
Povezane vijesti
Srpska bogatija za 25 beba Srpska bogatija za 25 beba
Sutra sunčano, ali svježije Sutra sunčano, ali svježije
Nesmetano odvijanje saobraćaja Nesmetano odvijanje saobraćaja
Najčitanije
  • Major Lister sa Košara - priča o psu koji je čuvao srpsku vojsku
    1h 37m
    0
  • Život i smrt vladike Varnave Nastića (1914-1964): Episkop koji je odbio Pavelića
    13h 5m
    4
  • U četvrtak otvaranje Parka velikana srpskog zdravstva u Istočnom Sarajevu
    20h 20m
    4
  • Na današnji dan rođena baka Rosa Končar
    17h 22m
    2
  • Godišnjica rođenja neponovljivog Mome Kapora
    1h 36m
    3