Nova teniska pravila

10.01.2024. 14:19
0
IZVOR: srna.rs

Čelnici ATP-a i VTA uvode novo pravilo za tenisku sezonu 2024. gdje se mečevi neće igrati nakon 23.00 časa po lokalnom vremenu.

Novi uslov odnosi se i na odigravanje mečeva u danu, pa će tako na terenu moći da bude zakazano isključivo pet mečeva dnevno.

Ranije, ova granica nije postojala.

Ukoliko organizatori budu zatražili pomjeranje zbog vremenskih uslova, pojedinačni mečevi mogu početi nakon 23.00 časa.

Početak noćnog treninga nema manevarskog prostora, pa od sada mora započeti najkasnije u 19:30, a u "idealnom slučaju" i u 18:30 časova.

Postoji i promjena pravila za grend slem turnire. Večernji termin počinjaće od sada u 19.00 sati. Osim toga, samo dva meča po terenu mogu biti zakazana na glavnim terenima u večernjim časovima.

Komentari 0
Povezane vijesti
Aleksandra Krunić i Ana Danilina u finalu Rolan Garosa Aleksandra Krunić i Ana Danilina u finalu Rolan Garosa
Đoković večeras protiv Sinera za finale Rolan Garosa Đoković večeras protiv Sinera za finale Rolan Garosa
Nole bez izgubljenog seta do trećeg kola Rolan Garosa Nole bez izgubljenog seta do trećeg kola Rolan Garosa
Najčitanije
  • Na vozila istakli ratne zastave tzv. Armije BiH, policija ih kaznila
    20h 19m
    12
  • Obilježene 33 godine od stradanja 14 boraca na Trebeviću
    17h 30m
    0
  • Prije 33 godine poginulo 16 srpskih boraca i mučki ubijeno dvoje djece
    21h 59m
    0
  • Promovisana zbirka poezije „Na ivici“ mladog pjesnika Dejana Radonjića iz Istočnog Sarajeva
    9h 55m
    0
  • Počeo turnir "Mini golf iz bloka" u Istočnom Sarajevu
    17h 59m
    1