Novak Đoković će igrati u Banjaluci na Srbija openu

28.10.2022. 10:24
0
IZVOR: Agencije

ATP Srbija open se privremeno seli u Banjaluku, na period od godinu dana, sa ciljem da teniski centar „Novak“ u Beogradu tokom tog perioda izvrši unapređenja, a na turniru će se iduće godine pojaviti i Novak Đoković.

Potvrdio je to direktor turnira Đorđe Đoković.

Cjelokupna organizacija, na čelu sa Đorđem Đokovićem, biće zadržana i za događaj u Banjaluci koji se održava u aprilu 2023. godine, a premještaj iz Beograda je unaprijed dogovoren sa ATP turom.

Plan je da na taj način ispuni neophodne uslove za apliciranje za licencu i eventualno domaćinstvo ATP turnira iz serije 500.

- Banjaluka je bila naš izbor za ovaj period relokacije iz nekoliko razloga. Glavni je taj što tamo postoji izvanredan teniski centar sa devet terena, od kojih će tri imati tribine. Postojeći kapacitet na centralnom stadionu će biti povećan na 6.000 mesta, dok će teren broj dva imati 1.500 sedišta, a „trojka'“ 700. U parku ćemo napraviti i fan zonu sa raznim sadržajima. Znam da je interesovanje publike ogromno, Banjaluka voli Novaka, i svi žele uživo da vide vrhunske tenisere. Zato mislim da će turnir u Banjaluci biti čak i posećeniji od Beograda ove godine, koji je srušio rekord u posećenosti od 49.000 prodatih karata - rekao je Đorđe Đoković.

ATP je lako dao saglasnost na ovakav prijedlog.

- ATP je prihvatio Banjaluku kao opciju, jer je taj grad domaćin čelendžera već 20 godina. Poznata su destinacija teniserima, mnogi kvalitetni igrači su igrali tamo, uvek su bili toplo dočekani i verujem da će turnir zaista postići veliki uspeh – naglasio je.

U Banjaluci je trebalo da se odigra i turnir u sklopu Adria tura, a za tu priliku je i podignut teniski kompleks u ovom gradu.

- Bili su spremni da dočekaju nas i najbolje svetske tenisere. Tada se stvari, nažalost, nisu poklopile, ali smo želeli da im se ovim odužimo i zahvalimo, i smatramo da Banjaluka apsolutno zaslužuje da bude domaćin ATP turnira u 2023. godini - dodao je Đoković.

Novak će se pojaviti na ovom turniru, potvrdio je Đorđe.

- To je svakako plan. Bože zdravlja, samo da sve bude kako treba i Novak će zaigrati u Banjaluci – istakao je Đorđe Đoković.

Komentari 0
Povezane vijesti
Nebojša Drinić u posjeti porodici Brčić kojoj je grom usmrtio pet krava Nebojša Drinić u posjeti porodici Brčić kojoj je grom usmrtio pet krava
Ko je bio Rolan Garos? Teniski reket spasao čovjeka po kome turnir nosi ime, iako nije bio teniser Ko je bio Rolan Garos? Teniski reket spasao čovjeka po kome turnir nosi ime, iako nije bio...
Maloljetnik pucao iz puške i ranio dvoje vršnjaka u mjestu Prijakovci Maloljetnik pucao iz puške i ranio dvoje vršnjaka u mjestu Prijakovci
Najčitanije
  • Radivoje Kosorić – Slavni junak romanijskog kraja
    19h 26m
    17
  • Ranko Elez - Smrt na Medenoj glavici
    9h 31m
    4
  • Svečano otvorena nova zgrada Policijske uprave Istočno Saraejvo
    13h 58m
    19
  • U Palama danas otvaranje novog objekta Policijske uprave Istočno Sarajevo
    20h 48m
    0
  • Prva žena u Srpskoj koja je postala majka na dijalizi
    18h 19m
    0