Obilježavanje 23 godine od ubistva Ljubiše Savića Mauzera

07.06.2023. 09:23
1
IZVOR: srna.rs

U Bijeljini će danas biti obilježene 23 godine od ubistva osnivača i ratnog komandanta Garde "Panteri" Ljubiše Savića Mauzera, najavljeno je iz Udruženja veterana "Garda Panteri".

U 15.30 časova biće položeni vijenci i prislužene svijeće kod spomenika Mauzeru na željezničkoj stanici.

U 17.00 časova biće služen parastos i položeni vijenci na mjesnom groblju u Kovačićima, navedno je iz Udruženja veterana "Garda Panteri" koje i organizuje obilježavanje.

Ljubiša Savić Mauzer bio je legendarni komandant "Garde Panteri", nekadašnji načelnik Uprave policije Republike Srpske, kao i osnivač i lider Demokratske stranke.

Mauzer je ubijen 7. juna 2000. godine u večernjim časovima kod željezničke stanice u Bijeljini.

Komentari 1
  • Generic placeholder image
    Goran 07.06.2023. 10:59
    A ubica šeta I .Sarajevom i maltretira narod kao da je on heroj nacije a ne Mauzer.
Povezane vijesti
Ni nakon 24 godine nema sudskog epiloga za ubistvo Rista Jugovića Ni nakon 24 godine nema sudskog epiloga za ubistvo Rista Jugovića
Godišnjica proglašenja Milana Obrenovića za kralja Godišnjica proglašenja Milana Obrenovića za kralja
Navršilo se 25 godina od terorističkog napada na autobus "Niš ekspresa" Navršilo se 25 godina od terorističkog napada na autobus "Niš ekspresa"
Najčitanije
  • Sloboda nema cijenu!
    1h 9m
    3
  • Albert Ajnštajn, čovjek koji je promijenio naš svijet
    1h 1m
    31
  • Hana je voljela Lošu
    1h 7m
    0
  • Kon­stan­tin je uvijek išao ta­mo gdje je naj­te­že
    15.03.2026
    59
  • Požar kod Foče
    14h 30m
    0