Održan Sabor izvornog pjevanja "Pjevaj Romanijo"

02.08.2024. 17:57
0
IZVOR: srna.rs

U Mokrom kod Pala danas je održan Sabor izvornog pjevanja, folklora i gusala "Pjevaj Romanijo", na kojem su učestvovale muške i ženske pjevačke grupe i narodni guslari iz Republike Srpske, Srbije i Crne Gore.

Vođa muške pjevačko-izvorne grupe Kulturno-umjetničkog društva /KUD/ "Romanijska vrela" iz Mokrog Kojo Vučićević rekao je novinarima da je održavanje ovakvih sabora važno zbog njegovanja tradicije i prenošenja na buduća pokoljenja.

Predsjednik Udruženja za očuvanje tradicije i kulture ženske izvorne grupe "Planinke" sa Pala Vinka Čečar kaže da postoje oko 30 godina i da im je cilj da se izvorna pjesma ne bi zaboravila, pogotovo Romanijska.

- Tradiciju i običaje treba čuvati, jer ako to izgubimo nećemo znati ni ko smo, šta smo, odakle. Izvorna pjesma je veza sa tradicijom, svojevrstan pogled unazad, veza sa korjenima, precima - istakla je Čečareva.

Sabor je organizovalo Kulturno-umjetničo društvo "Romanijska vrela" iz Mokrog, a pomogli su i opština Pale, Crkvena opština Mokro i Turistička organizacija grada Istočno Sarajevo.

Komentari 0
Povezane vijesti
Sutra isplata aprilskih penzija Sutra isplata aprilskih penzija
Pale na evropskoj mapi biciklističkih ruta - Odobren "EuroVelo" projekat Pale na evropskoj mapi biciklističkih ruta - Odobren "EuroVelo" projekat
Godišnjica odbijanja Vens-Ovenovog plana Godišnjica odbijanja Vens-Ovenovog plana
Najčitanije
  • Krađa u Sokocu, otuđen novac
    6h 37m
    0
  • Policija MUP-a Kantona Sarajevo legitimisala hodočasnike iz Istočnog Sarajeva
    4h 26m
    0
  • Istočno Novo Sarajevo: Lice lišeno slobode zbog droge
    6h 55m
    0
  • Lažni ljekari oštetili više ljudi za 25.000 evra
    21h 52m
    0
  • Umro Vladimir Cvetković
    21h 29m
    0