Održana sjednica Privrednog savjeta i javna rasprava o Nacrtu budžeta za 2025. godinu

25.12.2024. 11:34
0
IZVOR: katera.news

U Opštini Istočna Ilidža juče je održana treća sjednica Privrednog savjeta, u okviru koje je organizovana javna rasprava o planu budžeta za 2025. godinu.

Javnoj raspravi su prisustvovali predstavnici civilnog sektora, privrednici i predstavnici NVO.

Na Privrednom savjetu, pored plana budžeta za sljedeću godinu, prisutni su upoznati sa Usklađenom strategijom razvoja opštine Istočna Ilidža 2021-2030, koja je rađena po novoj metodologiji, u skladu sa zakonskim propisima, naveli su iz ove opštine.

Slika

Foto: Centar za kulturu i informisanje Istočna Ilidža

Kako su naveli, privredni savjet je donio zaključak da se u što skorije vrijeme održe tematske sjednice Privrednog savjeta u vezi sa problematikom zdravstvenog sektora, saobraćajne mreže i deponije, na koje bi se pozvali predstavnici Grada Istočno Sarajevo, s obzirom na to da su navedena pitanja u nadležnosti Grada.

Sjednici i javnoj raspravi prisustvovali su načelnik Istočne Ilidže Marinko Božović i predsjednik Skupštine opštine Istočna Ilidža Slaviša Moćević.

Komentari 0
Povezane vijesti
Konkurs za dodjelu stipendija Opštine Istočna Ilidža Konkurs za dodjelu stipendija Opštine Istočna Ilidža
Priče o imenima koja žive na mapi Istočnog Sarajeva – Dr Miodrag Lazić Priče o imenima koja žive na mapi Istočnog Sarajeva – Dr Miodrag Lazić
Priče o imenima koja žive na mapi Istočnog Sarajeva – Dr Milutin Najdanović Priče o imenima koja žive na mapi Istočnog Sarajeva – Dr Milutin Najdanović
Najčitanije
  • Godišnjica NATO napada na izbjegličko naselje "Majino naselje"
    8h 16m
    1
  • Javna diskusija o vakcinaciji djece 25. aprila u Kulturnom centru Istočno Novo Sarajevo
    23h 20m
    0
  • "Pomoz Bog" — više od pozdrava
    20h 21m
    1
  • Darko Mladić: General Mladić je na samrti
    20h 15m
    0
  • Dječija hrana kompanije "Hip" nije povučena u BiH
    22h 6m
    0