Opozicija na okupu: Analizirali stanje u vlasti u Srpskoj i BiH

22.01.2025. 17:10
2
IZVOR: rtvbn.com

Konstsatovano je da je, po ko zna koji put, SNSD prekršio zaključke Narodne skupštine.koje je usvojio sa svojim partnerima a koji jasno kažu da je predstavnicima Republike Srpske u Istiticijama BiH zabranjeno odlučivanje u Institucijama BiH.

Slika

Foto: rtvbn.com

U Istočnom Sarajevu održan je radno-konsultativni sastanak  SDS-a, PDP-a i  Liste za pravdu i red, a na dnevnom redu je bila analiza stanja vlasti u BiH i Republici Srpskoj.

- Kadrovi SNSD-a učestvuju u radu i odlučivanju u parlamentarnim komisijama, u Savjetu ministara BiH a zakazuju i sjednice Parlamentarne skupštine na kojima bi trebalo da se usvajaju tzv.evropski zakoni. U zavisnosti od sutrašnjih odluka Kolegija i konsultacija mi ćemo donijeti odluku kako glasati o navodnim evropskim zakonima. U svakom slučaju naš stav je ozbiljno političko pozicioniranje u interesu Republike Srpske - kaže predsjednik SDS-a Milan Miličević.

Predsjednik PDP-a Draško Stanivuković dodaje da se struktura vlasti na nivou BiH bavi samo kumovom zgradom.

- Sve trgovine koje se dešavaju i izmišljene blokade nisu u interesu Repuublike Srpske nego se traži način kako da 100 miliona ode u džep kuma, a iz džepa kuma da se podjeli na još par ljudi - tvrdi Stanivuković.

SDS, PDP i Lista za preavdu i red podržaće smjene  ministara iz Savjeta ministara BiH, ukoliko se ikada to pitanje nađe na dnevnom redu, jer smatraju da niko od njih ne radi u interesu Republike Srpske.

Na sastanku opozicionih lidera učestovao je i predsjednik Liste za pravdu i red Nebojša Vukanović ali nije želio da daje izjavu uz napomenu da se slaže sa izrečenim stavovima predsjednika SDS-a i PDP-a.

Komentari 2
  • Generic placeholder image
    OPOZICONER 22.01.2025. 19:53
    Zašto nije prisustavao DNS i US?



    SVI STE VI ISTII!!!
    Nemojte zaboraviti da mnogi iz opozicje imaju dosta vašeg prljavog veša !
    ŠTA ĆEMO ZA 4 GODINE
    sramota za sds što pravo kombinacije za najvećom mafijaškom strankom ? Je li malo BABALjU stanova , poslovnih itd
    VRZO ĆE 4 GODINE
  • Generic placeholder image
    Gradjanin 22.01.2025. 18:50
    Zar mali gej spada u opoziciju?
Povezane vijesti
Ograničene količine seruma protiv zmijskog otrova Ograničene količine seruma protiv zmijskog otrova
Od sutra novi toplotni talas Od sutra novi toplotni talas
Koliko ove godine koštaju pelet i drva Koliko ove godine koštaju pelet i drva
Najčitanije
  • Darko Đogo izabran za dekana Pravoslavnog bogoslovskog fakulteta „Sveti Vasilije Ostroški“ u Foči
    15h 28m
    0
  • Sveeparhijski sabor u spomen na sveštenomučenike dabrobosanske sutra u Bilješevu kod Kaknja
    16h 43m
    0
  • „Ljeto u Istočnom Novom Sarajevu 2025“ počinje 1. avgusta
    14h 30m
    0
  • Koliko ove godine koštaju pelet i drva
    15h 17m
    1
  • U Srbiji potvrđen prvi slučaj opasne bolesti
    4h 25m
    1