Optuženi za ratni zločin nad Srbima nagrađeni pozicijama u FBiH (VIDEO)

17.11.2023. 10:53
0
IZVOR: rtrs.tv

Optuženi za ratni zločin nad Srbima u Jošanici kod Foče, selima kod Čajniča i Višegrada, zapovjednici tzv. Armije BiH Ferid Buljubašić i Ahmet Sejdić, imenovani su za članove kompanije namjenske industrije Gineks Goražde, čiji je većinski vlasnik Vlada Federacije. Ova odluka izazvala je ogorčenje u Srpskoj.

Za porodice srpskih žrtava ovo je nagrada optuženim za zločine, a koji sada nadziru proizvodnju municije.

I u Republičkom centru za istraživanje rata i ratnih zločina smatraju sramnom odluku Vlade Federacije da nagrade zločince.

Porodice žrtava pitaju kakav novi scenario priprema političko Sarajevo kako bi zataškalo monstrouzne zločine nad srpskim civilima.

Video: RTRS

Komentari 0
Povezane vijesti
Šta znači dolazak američkih tužilaca u Derventu za nekadašnje logoraše u Srpskoj? Šta znači dolazak američkih tužilaca u Derventu za nekadašnje logoraše u Srpskoj?
Pucnjava na mjestu sjećanja i okupljanja Srba kod Lukavca Pucnjava na mjestu sjećanja i okupljanja Srba kod Lukavca
Foča: Medvjed u selu Kuta usmrtio konja Foča: Medvjed u selu Kuta usmrtio konja
Najčitanije
  • Program manifestacije „4. avgust – da se ne zaboravi“
    8h 37m
    0
  • „Korana ko rana“ - Svjedočanstvo Đorđa Ševića (ODLOMAK)
    3h 27m
    2
  • Ženu udario grom, helikopterom prebačena u bolnicu
    6h 59m
    0
  • Anketa: Da li podržavate održavanje protesta u Palama?
    4h 46m
    8
  • ViK Istočno Sarajevo: Vanredno obavještenje
    7h 27m
    0