Оптужени за ратни злочин над Србима награђени позицијама у ФБиХ (ВИДЕО)

17.11.2023. 10:53
0
ИЗВОР: rtrs.tv

Оптужени за ратни злочин над Србима у Јошаници код Фоче, селима код Чајнича и Вишеграда, заповједници тзв. Армије БиХ Ферид Буљубашић и Ахмет Сејдић, именовани су за чланове компаније намјенске индустрије Гинекс Горажде, чији је већински власник Влада Федерације. Ова одлука изазвала је огорчење у Српској.

За породице српских жртава ово је награда оптуженим за злочине, а који сада надзиру производњу муниције.

И у Републичком центру за истраживање рата и ратних злочина сматрају срамном одлуку Владе Федерације да награде злочинце.

Породице жртава питају какав нови сценарио припрема политичко Сарајево како би заташкало монстроузне злочине над српским цивилима.

Видео: RTRS

Коментари 0
Повезане вијести
Свједочанства ратних војних инвалида о страдању и одбрани српског народа у Фочи Свједочанства ратних војних инвалида о страдању и одбрани српског народа у Фочи
Навршило се 27 година од убиства српских жетелаца, злочин никада није расвијетљен Навршило се 27 година од убиства српских жетелаца, злочин никада није расвијетљен
Обиљежене 34 године од злочина у фочанској Јабуци Обиљежене 34 године од злочина у фочанској Јабуци
Најчитаније
  • Земљотрес код Сарајева
    12h 49m
    0
  • Програм манифестације „Љето у Источном Новом Сарајеву 2026“
    6h 44m
    0
  • Још три дана активан број 1416 за лијечење Драгана Мацана
    11h 49m
    0
  • На снагу ступиле измјене Закона: Више дана боловања за родитеље и већа заштита радника
    10h 57m
    1
  • Љубимци познатих умjетника: Пабло Пикасо и јазавичар Лумп
    4h 5m
    0