"Orlovi" se oprostili od Mundijala

02.12.2022. 22:29
1
IZVOR: glassrpske.com

Dva poraza, remi i posljednje mjesto u grupi - to je učinak Srbije na Svjetskom prvenstvu u Kataru.

Srbija je poražena i od Švajcarske u meču koji ih je mogao odvesti u nokaut fazu rezultatom 2:3. Piksijevi izabranici osim loše igre nasijedali su i na provokacije Albanaca u dresu Švajcarske.

Otpočetka su Švajcarci krenuli agresivno, a može se sigurno reći da na golu nije bio Vanja Milinković Savić pobjeda Švajcarske bi bila daleko uvjerljivija.

Nakon prvog gola Švajcaraca, Srbi su uspjeli da pohvataju konce i navijačima podare nadu da će Srbija nastaviti takmičenje. Prvo je Mitrović glavom matirao golmana, da bi preokret u prvom poluvremenu ozvaničio Vlahović na asistenciju Tadića.

Da ne bude sve kako treba po Srbiju, pobrinuo se Embolo u 44. minutu meča i na odmor obje ekipe odveo neriješenim rezultatom.

Međutim, po startu drugog poluvremena odmah je uslijedio hladan tuš jer su Švajcarci poveli preko Frojlera.

Do kraja Srbija nije imala ideju, a Piksi je napravio pet izmjena. Uslijedilo je uglavnom koškanje na terenu, provokacije albanskih fudbalera u dresu Švajcarske na koje su izabranici Piksija nasijedali i sve vrijeme se obračunavali.

U samom finišu meča došlo je koškanja igrača oba tima na terenu, a ponovo je Džaka bio u glavnoj ulozi.

Situacija je eskalirala na terenu, a u raspravu i koškanje uključili su se maltene svi fudbaleri oba tima.

Džaka je dobio žuti karton, kao i Nikola Milenković.

Međutim, Džaka je nastavio da provocira Mitrovića, ali je sudija nekako uspio da smiri situaciju na terenu

Srbija se vraća kući iz Katara sa neslavnim rezultatom, a iz Grupe G u osminu finala odlaze Brazil i Švajcarska.