"Орлови" се опростили од Мундијала

02.12.2022. 22:29
1
ИЗВОР: glassrpske.com

Два пораза, реми и посљедње мјесто у групи - то је учинак Србије на Свјетском првенству у Катару.

Србија је поражена и од Швајцарске у мечу који их је могао одвести у нокаут фазу резултатом 2:3. Пиксијеви изабраници осим лоше игре насиједали су и на провокације Албанаца у дресу Швајцарске.

Отпочетка су Швајцарци кренули агресивно, а може се сигурно рећи да на голу није био Вања Милинковић Савић побједа Швајцарске би била далеко увјерљивија.

Након првог гола Швајцараца, Срби су успјели да похватају конце и навијачима подаре наду да ће Србија наставити такмичење. Прво је Митровић главом матирао голмана, да би преокрет у првом полувремену озваничио Влаховић на асистенцију Тадића.

Да не буде све како треба по Србију, побринуо се Емболо у 44. минуту меча и на одмор обје екипе одвео неријешеним резултатом.

Међутим, по старту другог полувремена одмах је услиједио хладан туш јер су Швајцарци повели преко Фројлера.

До краја Србија није имала идеју, а Пикси је направио пет измјена. Услиједило је углавном кошкање на терену, провокације албанских фудбалера у дресу Швајцарске на које су изабраници Пиксија насиједали и све вријеме се обрачунавали.

У самом финишу меча дошло је кошкања играча оба тима на терену, а поново је Џака био у главној улози.

Ситуација је ескалирала на терену, а у расправу и кошкање укључили су се малтене сви фудбалери оба тима.

Џака је добио жути картон, као и Никола Миленковић.

Међутим, Џака је наставио да провоцира Митровића, али је судија некако успио да смири ситуацију на терену

Србија се враћа кући из Катара са неславним резултатом, а из Групе Г у осмину финала одлазе Бразил и Швајцарска.