OŠ "Srbija" demantovala da djeca u školu donose "nedozvoljene supstance" (FOTO)

16.02.2022. 12:00
0
IZVOR: Katera

Uprava Osnovne škole "Srbija" demantovala je medijske natpise da djeca iz ove obrazovne ustanove donose i na nastavi koriste psihoaktivne supstance, koje su u javnosti predstavljene kao "nedozvoljeni prah ili zeljasta materija".

Ovo je za portal Katera saopšteno iz Uprave OŠ "Srbija" na upit o informaciji koja se pojavila u medijima da je neko od učenika iz ove škole donosio nedozvoljene psihoaktivne supstance.

Iz OŠ "Srbija" kažu da je zbog medijskih natpisa među roditeljima i ostalim stanovništvom opštine Pale izazvan strah, sumnja i nezadovoljstvo.

- Nažalost, živimo u vremenu kada se u medijima vrlo često plasiraju neprovjerene i netačne informacije, koje nisu od pomoći kada su u pitanju izazovi sa kojima se susrećemo vaspitavajući i obrazujući naše učenike. Škola je stava da netačno medijsko plasiranje cjelokupne situacije nanosi štetu svim učenicima naše škole, njihovim roditeljima, kao i radnicima škole. Iz tog razloga smatramo da je vrlo važno da javnost, a posebno roditelje naših učenika upoznamo sa stvarnim činjenicima. Odgovorno tvrdimo da ništa od navedenog u medijima nije tačno - rečeno je iz OŠ "Srbija".

Slika

OŠ "Srbija" Pale/Foto: Katera

Dodaju da je Škola od roditelja dobila informaciju da su učenici devetog razreda u školu donosili i konzumirali "bezdimni duvanski proizvod", popularnog naziva "SNUS".

- U školi je ova informacija shvaćena vrlo ozbiljno i bez odlaganja provedeno je niz aktivnosti odjeljenske zajednice, roditeljski sastanci, sastanci stručnih organa u školi, uspostavljanje saradnje sa drugim relevantnim institucijama, a s ciljem razmjene informacija i izrade  strategije daljeg djelovanja. Sve navedene aktivnosti sprovedene su u periodu od 7.2. do 11.2.2022. godine, prije objave u medijima. Nakon provedenih aktivnosti, osim informacije da su učenici, a i pojedini roditelji već upoznati sa činjenicom da je navedeni proizvod "SNUS" "popularan" u našoj lokalnoj zajednici, nismo došli do saznanja da li je i ko je u školu donosio i konzumirao "SNUS" - naveli su iz OŠ "Srbija".

Podsjećaju da je osnovna škola, prije svega vaspitna institucija, koja ima strategiju djelovanja tokom cijele školske godine, te da se u ovoj školi ništa "ne prepušta slučaju" kada su u pitanju ovakve vanredne situacije.

Slika

Saopštenje iz OŠ "Srbija" Pale

Iz OŠ "Srbija" napominju da Uprava neće ćutati i ignorisati neadekvatno ponašanje učenika, te da će sprovoditi sve potrebne mjere kako bi osigurala bezbjednost učenika.

Podsjećamo, u medijima se 13.2.2022. godine pojavila informacija do koje je došao portal RTV BN da učenici OŠ "Srbija" donose u školu i konzumiraju "nedozvoljeni prah ili zeljastu materiju", a navodno po prijavi roditelja učenika iz ove obrazovne institucije.

Izvor portala RTV BN tvrdi da Uprava škole "Srbija" pokušava zataškati ovaj slučaj i sakriti od javnosti i nadležnih institucija, te da su učenici i ranije koristili "nedozvoljene supstance".

Komentari 0
Povezane vijesti
Svečano otvorena nova zgrada Policijske uprave Istočno Saraejvo Svečano otvorena nova zgrada Policijske uprave Istočno Saraejvo
U Palama danas otvaranje novog objekta Policijske uprave Istočno Sarajevo U Palama danas otvaranje novog objekta Policijske uprave Istočno Sarajevo
„MB dens“ sa Pala osvojio 20 medalja na Državnom prvenstvu BiH „MB dens“ sa Pala osvojio 20 medalja na Državnom prvenstvu BiH
Najčitanije
  • Radivoje Kosorić – Slavni junak romanijskog kraja
    15h 4m
    17
  • Ranko Elez - Smrt na Medenoj glavici
    5h 9m
    4
  • Svečano otvorena nova zgrada Policijske uprave Istočno Saraejvo
    9h 36m
    18
  • U Palama danas otvaranje novog objekta Policijske uprave Istočno Sarajevo
    16h 26m
    0
  • Prva žena u Srpskoj koja je postala majka na dijalizi
    13h 57m
    0