Osamnaestogodišnji biatlonac Srđan Lalović osvojio zlato na Balkanskom prvenstvu

10.09.2025. 11:25
0
IZVOR: srna.rs

Osamnaestogodišnji srednjoškolac sa Pala Srđan Lalović talentovani je biatlonac koji je ostvario još jedan veliki uspjeh, osvojivši zlatnu medalju na Balkanskom prvenstvu nedavno održanom u Delnicama.

Lalović, koji je član Smučarskog kluba „Romanija“ sa Pala, osvojenom zlatnom medaljom potvrdio je da spada među najperspektivnije mlade sportiste u regionu.

On je izjavio Srni da se poslije osvojene medalje osjeća odlično, te da je ona za njega, klub i reprezentaciju veliki uspjeh, znajući koliko su truda uložili.

Lalović kaže da je na takmičenju učestvovao u disciplinama sprint i individual, da je bilo izuzetno teško u jakoj konkurenciji sedam zemalja, ali da je srećan što je pokazao da može da se nosi sa najboljima.

On ističe da mu je balkanska medalja podstrek da radi još više.

- Proveli smo mnogo vremena na pripremama. U proteklih mjesec dana dva puta smo išli u Francusku na pripreme, a kada sam kući treniramo na obližnjim planinama, trčimo, vozimo bicikla - kaže Lalović.

On podsjeća da je u januaru postao dvostruki pobjednik regionalnog biatlon kupa održanog u Banskom u Bugarskoj, a u Gruziji je učestvovao na Evropskom olimpijskom festivalu mladih /EJOF/ i osvojio 26 mjesto.

Uskoro ga očekuje odlazak na međunarodno takmičenje u Sjenici i Rumuniji.

Lalović objašnjava da je teško ukomponovati takmičenja, treninge koje ima ujutru i uveče, dok je škola između toga.

Iako ima svega devet godina iskustva u ovom zahtjevnom sportu, već se može pohvaliti sa 101 medaljom osvojenom na različitim takmičenjima, a Lalovićeva sportska priča počela je u porodici.

- Prvo je moja sestra trenirala biatlon, zatim brat koji je još u tome, pa sada i ja. Vremenom je to postalo više od hobija. Svaka medalja ima svoju priču, nijedna nije došla lako jer znam koliko truda i odricanja stoji iza nje - priča Lalović.

On ističe da je kod bavljenja biatlonom lijepo to što takmičari par mjeseci godišnje provode izvan svoje zemlje.

- Biatlon je sport koji traži snagu, izdržljivost i disciplinu. Svako takmičenje za mene je novi izazov. Volio bih jednog dana da odem na olimpijske igre, ali i da osvojim medalju na Svjetskom prvenstvu i predstavim našu zemlju u lijepom svjetlu - kaže Lalović.

On smatra da bi veliki broj mladih trenirao i postizao još bolje rezultate kada bi imali asfaltnu stazu u nordijskom centru „Dvorišta“ na Jahorini za ljetne pripreme, ali i takmičenja.

Njegovi uspjesi inspiracija su vršnjacima, a istrajnost i volja da pomjera granice dokazuju da se talenat, uz posvećen rad, uvijek isplati.

Komentari 0
Povezane vijesti
Od Pala do naučnog priznanja u Moskvi: Priča Anđele Vuković Od Pala do naučnog priznanja u Moskvi: Priča Anđele Vuković
U Domu zdravalja u Palama povećan broj pacijenata zbog stomačnog virus U Domu zdravalja u Palama povećan broj pacijenata zbog stomačnog virus
Anđela Vuković sa Pala nagrađena na međunarodnoj naučnoj konferenciji u Moskvi Anđela Vuković sa Pala nagrađena na međunarodnoj naučnoj konferenciji u Moskvi
Najčitanije
  • Borbe na Treskavici 1995. godine (FOTO)
    15h 37m
    14
  • Na današnji dan umro veliki Borislav Pekić: Srpski pisac koji je svoj život posvetio borbi za slobodu
    14h 15m
    0
  • Srpska nevjesta iz Holivuda
    2h 25m
    0
  • Lice iz Istočne Ilidže prevareno za 5.200 KM prilikom kupovine montažne garaže
    13h 3m
    0
  • Istočno Novo Sarajevo: Iz teretnog vozila ukradeni alat i kablovi za struju
    13h 17m
    0