Pale: Posjeta porodicama poginulih boraca

07.11.2019. 12:58
0
IZVOR: Srna

Predstavnici Boračke organizacije opštine Pale, povodom krsne slave - Mitrovdana, posjetili su danas šest porodica poginulih boraca koje su smještene u Domu za starija lica "Natura" i uručili im prigodne poklone.

Predsjednik Boračke organizacije Pale Mihajlo Parađina izjavio je novinarima da svake godine povodom krsne slave i Dana boraca posjećuju jedan broj porodica poginulih boraca i ratnih vojnih invalida.

On smatra da je pozitivno to što društvene zajednice posjeduju ovakve ustanove u kojima ljudi mogu biti smješteni jer im se najmiliji nalaze daleko, a neki nisu u mogućnosti da brinu o bližnjima.

-Ovo je prilika da se sjetimo svih boraca koji su najzaslužniji za stvaranje Republike Srpske i odbranu srpskog naroda. Iskoristili smo priliku da porazgovaramo sa članovima porodica poginulih boraca i vidimo u kakvom su zdravstvenom stanju i kakva im se njega i pažnja pruža- naveo je Parađina.

On je pojasnio da osoblje Doma za starija lica "Natura" brine o svim svojim korisnicima.

Direktor Doma Predrag Marković zahvalio je predstavnicima Boračke organizacije Pale za posjetu i skromne poklone koji mnogo znače porodicama poginulih boraca i tom prilikom im čestitao Mitrovdan.

U Crkvi Uspenja Presvete Bogorodice na Palama sutra u 10.30 časova biće služen parastos borcima poginulim u odbrambeno-otadžbinskom ratu, a u 11.15 časova položeni vijenci na centralni spomenik.

Lomljenje slavskog kolača i slavski ručak planirani su za 12.00 časova u salonu "Sara".

Komentari 0
Povezane vijesti
„Kasperijada“ u subotu u Palama „Kasperijada“ u subotu u Palama
Konferencija beba u Palama okupila 252 mališana, najmlađa beba Lazar Savić (FOTO) Konferencija beba u Palama okupila 252 mališana, najmlađa beba Lazar Savić (FOTO)
Danas „Konferencija beba“ u Palama Danas „Konferencija beba“ u Palama
Najčitanije
  • Licu iz Rogatice skidan novac sa bankovnog računa u iznosu od 1.200 KM
    22h 28m
    0
  • Tea Divčić predstavlja Istočno Sarajevo na izboru za Mis BiH
    16h 27m
    4
  • Još sedam dana aktivan broj 1435 za liječenje Milke Ilišković
    14h 33m
    3
  • Čuvajmo sjećanje na nevino stradale Srbe u srednjem Podrinju i Birču
    23h 24m
    2
  • Pozovimo 1416 za našeg sugrađanina Dragana Macana
    12h 5m
    0