Patrijarh Porfirije danas će posjetiti Istočno Sarajevo

17.10.2021. 09:45
0
IZVOR: Katera

Njegova svetost patrijarh srpski Porfirije jutros od 9.30 časova služi Svetu arhijerejsku liturgiju u Sabornoj crkvi u Sarajevu uz sasluženje mitropolita dabrobosanskog Gospodina Hrizostoma i mitropolita crnogorsko-primorskog Gospodina Joanikija, kao i brojno sveštenstvo Srpske pravoslavne crkve.

Nakon liturgije, crkveni velikodostojnici će prošetati ulicama glavnog grada BiH do Baščaršije i Stare crkve Svetih arhangela Mihaila i Gavrila, gdje će sveštenici dočekati patrijarha srpskog Porfirija.

U 15.00 časova protokolom je predviđen susret patrijarha Porfirija sa gradonačelnikom Istočnog Sarajeva Ljubišom Ćosićem i načelnicima svih šest gradskih opština u zgradi Gradske uprave, te nešto kasnije šetnja do Trga Srbija i obraćanje patrijarha Porfirija i mitropolita Hrizostoma vjernicima.

Prema programu, patrijarh Porfirije bi danas trebao oko 15.45 časova u društvu mitropolita Hrizostoma i sveštenstva da posjeti Jahorinu i obiđe radove na izgradnji crkve na ovoj planini, čime se završava njegova posjeta Istočnom Sarajevu i Republici Srpskoj.

Komentari 0
Povezane vijesti
Pale: Nakon svađe upotrijebljeno vatreno oružje Pale: Nakon svađe upotrijebljeno vatreno oružje
Sjećanje na Vidovdan 1994. godine u Srpskoj Ilidži Sjećanje na Vidovdan 1994. godine u Srpskoj Ilidži
Humanitarna svirka za Milku, Dragana i Darka u Istočnom Novom Sarajevu Humanitarna svirka za Milku, Dragana i Darka u Istočnom Novom Sarajevu
Najčitanije
  • Pale: Nakon svađe upotrijebljeno vatreno oružje
    9h 52m
    8
  • Godišnjica rođenja Petra Kočića
    4h 22m
    0
  • MUP Srpske od danas uvodi elektronske usluge
    7h 17m
    0
  • Sutra „Konferencija beba“ u Istočnom Novom Sarajevu
    10h 47m
    0
  • Dan žalosti u Srpskoj 4. jula
    3h 14m
    0