Pavle Gotovac sutra nastupa na Svjetskom prvenstvu u Astani

24.08.2023. 18:45
2
IZVOR: katera.news

Takmičar Džiju-džicu kluba "Slavija" Pavle Gotovac, sutra nastupa na Svjetskom prvenstvu za mlade koje se održava u glavnom gradu Kazahstana, Astani.

Na Svjetskom prvenstvu u Kazahstanu učestvuje 1200 takmičara iz 43 države svijeta, a održava se u periodu od 21.08.-27.08.

Gotovac se takmiči u kategoriji kadeta do 66kg, koja je jedna od najmasovnijih kategorija na turniru. U prvom kolu za protivnika ima Grka Baliousis Evangelosa, a u slučaju pobjede boriće se sa pobjednikom meča između Fager Kaspera iz Švedske i Kalkayev Yernara iz Kazahstana.

On je na svim dosadašnjim takmičenjima ove sezone prikazao veoma dobre borbe i ostvario odlične rezultate.

Dio je petočlane reprezentacije Republike Srpske / Bosne i Hercegovine koju u Kazahstanu predvodi trener Blažić Danijel.