Planinarsko društvo „Trebević” tokom jednog dana organizovalo uspon na sedam vrhova

11.05.2025. 19:03
0
IZVOR: katera.news

Planinarsko društvo „Trebević“ organizovalo je simboličnu akciju uspona na sedam vrhova u okolini Istočnog Sarajeva, sa ciljem promocije zajedništva, dobre organizacije i aktivnog učešća članova u planinarskim aktivnostima.

Kako su naveli iz PD „Trebević“, u akciji je učestvovao 81 planinar, što predstavlja jedan od najvećih odziva u istoriji društva, a izlet je bio namijenjen isključivo članovima.

Grupe su uspješno izvele ture na lokacijama - Trebević (16 učesnika), Visočica (10 učesnika), Bukovik (16 učesnika), Treskavica (13 učesnika), Javorina (10 učesnika), Bjelašnica (6 učesnika) i Romanija – ferata „Sokolov put“ (9 učesnika).

Akcija je obuhvatila lagane šetnje i zahtjevnije ture, uključujući i tehnički izazovnu feratu na Romaniji, čime su zadovoljene potrebe planinara različite kondicije i iskustva.

- Poseban akcenat stavljen je na uključivanje novih članova i osnaživanje osjećaja pripadnosti zajednici. Izleti su bili prilika da novi članovi steknu povjerenje, iskustvo i motivaciju za dalje učešće. Svi izleti protekli su bez incidenata, zahvaljujući dobroj organizaciji i učešću obučenih vodiča. Mlađi članovi uključeni su kao asistenti vodičima, što doprinosi razvoju vodičke strukture unutar društva – poručili su iz PD „Trebević“.

  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika
  • Slika

Foto: Ustupljene fotografije

Ovakve aktivnosti imaju dvostruki značaj – promovišu zdrav način života i istovremeno pozicioniraju Istočno Sarajevo i okolne planine kao atraktivne destinacije za aktivni turizam.

Dan je, kako su naveli iz PD „Trebević“, završen zajedničkim druženjem i roštiljem kod planinarskog doma na Čelini, što je dodatno ojačalo međusobne veze članova i ostavilo snažan utisak svim učesnicima.

Komentari 0
Povezane vijesti
Lučić: Deklaracija ne predstavlja zaštitu institucije predsjednika nego isključivo Milorada Dodika Lučić: Deklaracija ne predstavlja zaštitu institucije predsjednika nego isključivo Milorada ...
Književno veče o Momi Kaporu i stvaralaštvu Branka Rosića Književno veče o Momi Kaporu i stvaralaštvu Branka Rosića
Saša Zoranović - Kvrguša koja ga je odvela među top 10 kuvara svijeta Saša Zoranović - Kvrguša koja ga je odvela među top 10 kuvara svijeta
Najčitanije
  • Smrtno stradalo lice u Sokocu
    23h 26m
    0
  • Zaposlenica Direkcije za koordinaciju policijskih tijela BiH vrijeđala na nacionalnoj osnovi
    17h 17m
    21
  • Zaboravljeni korijeni: Manastir Stuplje - Čelinac (VIDEO)
    19h 38m
    0
  • Koji su mogući scenariji nakon Viškovićeve ostavke i oduzimanja mandata Dodiku?
    17h 24m
    1
  • MUP Srpske uhapsio tri lica zbog iskorištavanja djece za pornografiju
    4h 24m
    0