Počinje 27. Festival malih scena i monodrame

01.11.2022. 09:22
0
IZVOR: katera.news

Međunarodni festival malih scena i monodrame Istočno Sarajevo počinje večeras u Kulturnom centru Istočno Novo Sarajevo.

takmičarskom programu ovogodišnjeg festivala, koji traje do 5. novembra, biće odigrano pet pozorišnih predstava i četiri monodrame, a publici u Istočnom Sarajevu predstaviće se glumciz Bugarske, Sjeverne Makedonije, Hrvatske i Republike Srpske.

Festival u 20.00 časova otvara "Zvezdara teatar" iz Beograda predstavom "Sportsko srce" u kojoj igra Milutin Mima Karadžić.

Sutra, 2. novembra, u 18.00 časova nastupiće Kulturna scena "Male stvari" iz Trebinja predstavom "Jefimija - Jelena Mrnjavčević", a u 20.00 časova Narodno pozorište Užice predstavom "D pig" po tekstu Branislava Nušića u kojoj igraju Branislav Ljubičić, Vanja Kovačević, Dejan Maksimović, Divna Marić i Janko Radišić.

Na programu u četvrtak, 3. novembra, u 18.00 časova je Autorski projekat Hrvatska, Miroslav Krleža "Krležina saloma" u kojoj igra Selma Mehić, a u 20.00 časova nastupa Gradsko pozorište Jazavac predstavom "Pidžama za šestoro", u kojoj igraju Dragana Marić, Anja Ilić, Snježana Mišić, Velimir Blanić, Željko Erkić i Zlatan Vidović.

U petak, 4. novembra, u 18.00 časova nastupa Pozorište "Suza i smeh" iz Bugarske sa monodramom "Agnes, Vilova žena", u kojoj igra Ana Petrova i u 20.00 časova Narodno pozorište Republike Srpske predstavom "Izgubljeni u Bruklinu", a igraju Željko Erkić i Vladimir Đorđević.

Posljednjeg dana festivala, u subotu, 5. novembra, u 18.00 časova predstaviće se "Avangart" iz Skoplja, riječ je o autorskom projektu "Krik", a igra Endži Nikoloska, dok u 20.00 časova nastupa Hercegnovsko pozorište "Herceg fest" predstavom "Uspomene Sare Bernar" u kojoj igraju Tatjana Bošković i Dejan Đonović.

Komentari 0
Povezane vijesti
Sutra Sajam Crvenog krsta u Istočnom Novom Sarajevu Sutra Sajam Crvenog krsta u Istočnom Novom Sarajevu
Tuševljak: Vojska Republike Srpske bila presudna za opstanak srpskog naroda Tuševljak: Vojska Republike Srpske bila presudna za opstanak srpskog naroda
Spasovdanske svečanosti u Istočnom Novom Sarajevu Spasovdanske svečanosti u Istočnom Novom Sarajevu
Najčitanije
  • Istočna Ilidža: Pronađena i sankcionisana lica koja su na svadbi pucala iz vatrenog oružja
    23h 25m
    1
  • Doprinos medicinskih sestara i tehničara neprocjenjiv
    22h 12m
    0
  • Preminuo sveštenik Bogdan Stjepanović
    16h 6m
    0
  • Istočna Ilidža: Lice lišeno slobode zbog falsifikovanja vozačke dozvole
    23h 31m
    0
  • Učenici iz Istočnog Sarajeva danas u Banjaluci na obilježavanju Dana Vojske Republike Srpske
    17h 47m
    5