Počinje isplata februarskih penzija

07.03.2023. 09:19
0
IZVOR: srna.rs

Ministarstvo finansija Republike Srpske obezbijedilo je u budžetu 132.377.609 KM za isplatu februarskih penzija u Republici Srpskoj, kao i za korisnike ovog prava u Federaciji BiH i inostranstvu.

Sredstva će danas biti doznačena komercijalnim bankama i preduzeću “Pošte Srpske”, kako bi u skladu sa zakonom počela isplata penzija.

- Budžetom Republike Srpske za 2023. godinu za isplatu penzija je planiran ukupan iznos od milijardu i 545 miliona KM, što uključuje povećanje penzija za 13,5 odsto od prošle, januarske isplate - navedeno je u saopštenju.

Iz Ministarstva naglašavaju da su u posljednje dvije godine doznake po osnovu penzijskog osiguranja na godišnjem nivou povećane za 340 miliona KM ili 22 odsto /u 2021. godini su iznosile milijardu 205 miliona KM.

Komentari 0
Povezane vijesti
Rajko Petrov Nogo - pjesnik, akademik i senator Rajko Petrov Nogo - pjesnik, akademik i senator
Zabilježeno potresno svjedočanstvo Mitre Dragojević Zabilježeno potresno svjedočanstvo Mitre Dragojević
RiTE „Gacko“ od jutros van mreže, „Ugljevik“ sutra obustavlja rad RiTE „Gacko“ od jutros van mreže, „Ugljevik“ sutra obustavlja rad
Najčitanije
  • Šljivićeva demantovala tvrdnje da je "frizerka", pa Grahovčevoj poručila da iznosi netačne informacije
    23h 1m
    20
  • Teatar u sarajevskih Srba
    20h 18m
    31
  • O Gotovuši - prelijepoj kosovskoj varošici
    5h 7m
    0
  • Žena pješak povrijeđena u saobraćajnoj nezgodi u Spasovdanskoj ulici
    4h 40m
    0
  • Udruženje „FeminIS“ dobilo topli kutak u Spasovdanskoj ulici
    19h 8m
    1