Počinje trodnevna akcija kontrole vozača

22.10.2021. 09:33
0
IZVOR: SRNA

Ministarstvo unutrašnjih poslova /MUP/ Republike Srpske danas počinje trodnevnu akciju kontrole vozača pod dejstvom alkohola, droge ili psihoaktivnih lijekova s ciljem poboljšanja stanja bezbjednosti u saobraćaju.

Iz MUP-a je saopšteno da će akciju kontrole vozača na putevima Republike Srpske sprovoditi danas, sutra i u nedjelju, 24. oktobra.

Vožnja pod uticajem alkohola, droge i psihoaktivnih lijekova je veoma opasna, napominju iz MUP-a Srpske.

Za devet mjeseci ove godine saobraćajne nezgode su najčešće prouzrokovali vozači koji su upravljali motornim vozilom pod dejstvom alkohola, njih 832, a zbog vožnje pod uticajem alkohola iz saobraćaja je isključeno 9.096 vozača, podaci su MUP-a.

Iz MUP-a Republike Srpske apeluje na učesnike u saobraćaju da se odgovorno ponašaju, da poštuju zakonske propise i tako zaštite svoj, ali i živote drugih učesnika u saobraćaju.

Komentari 0
Povezane vijesti
MUP Srpske: Osam lica uhapšeno zbog dječije pornografije MUP Srpske: Osam lica uhapšeno zbog dječije pornografije
SIPA pokušala uhapsiti Dodika, spriječio ih MUP Srpske (VIDEO) SIPA pokušala uhapsiti Dodika, spriječio ih MUP Srpske (VIDEO)
Babalj ima pitanje za Vladu: Šta znači član 8. Zakona o platama u MUP Republike Srpske? Babalj ima pitanje za Vladu: Šta znači član 8. Zakona o platama u MUP Republike Srpske?
Najčitanije
  • Od pucnja u Sarajevu do Pančeva - Kako žive potomci braće Gavrila Principa (VIDEO)
    12h 4m
    22
  • Sjećanje na Vidovdan 1994. godine u Srpskoj Ilidži
    10h 26m
    0
  • Govor vladike Nikolaja na Vidovdan 1916. godine
    8h 43m
    1
  • Božidar Novaković - najaktivniji odbornik u Skupštini nastavlja da se bori za interese svih građana
    23h 28m
    12
  • Iz boja u legendu
    10h 31m
    0