Podgorica podržala sankcije Brisela Putinovim saradnicima

08.05.2022. 11:49
1
IZVOR: srna.rs

Vlada Crne Gore podržala je odluku EU da uvede dodatne sankcije dvojici ruskih i ukrajinskih državljana zbog, kako su obrazložili, ugrožavanja teritorijalne cjelovitosti, suvereniteta i nezavisnosti Ukrajine.

Na listi su Jevgenij Viktorovič Prigožin i Sergij Vitalijovič Kurčenko.

Na sajtu EU navodi se da je Prigožin istaknuti ruski preduzetnik, blisko povezan sa ruskim predsjednikom Vladimirom Putinom i ruskim Ministarstvom odbrane.

Za Kurčenka se navodi da je ukrajinski državljanin koji je uz podršku proruskih snaga preuzeo nadzor nad nekoliko velikih metalurških, hemijskih i energetskih postrojenja.

Komentari 1
  • Generic placeholder image
    Hari 08.05.2022. 22:21
    Ovog Kurčenka-zvučnog imena zaboli k...c što mu je Montenegro uvela sankcije. Mogu ga samo povući za neku stvar.
Povezane vijesti
Sjeverni morski put - alternativa Sueckom kanalu i Ormuskom moreuzu Sjeverni morski put - alternativa Sueckom kanalu i Ormuskom moreuzu
Vjernici dočekali iz Rusije ikonu Umekšanje zlih srca Vjernici dočekali iz Rusije ikonu Umekšanje zlih srca
Moskva preusmjerava gas iz Evrope drugim zemljama Moskva preusmjerava gas iz Evrope drugim zemljama
Najčitanije
  • Tragična sudbina srpske princeze koja je imala veoma neobično ime
    9h 18m
    0
  • Potvrđena optužnica protiv muškarca koji je pretukao suprugu u Istočnoj Ilidži
    11h 40m
    4
  • Kojić: Nedopustivo odsustvo najviših zvaničnika sa obilježavanja egzodusa sarajevskih Srba
    7h 49m
    3
  • Godišnjica smrti Slobodana Perića: Profesora iz Gnjilana zvjerski ubili Albanci na kućnom pragu
    5h 33m
    0
  • Sjećanje na "Kristalnu noć" na Kosovu i Metohiji
    17h 56m
    0