Podrška akciji "Mjesec borbe protiv nelegalnog prevoza"

22.10.2020. 17:24
0
IZVOR: SRNA

Ministarstvo saobraćaja i veza Republike Srpske podržalo je akciju "Mjesec borbe protiv nelegalnog prevoza", koju je iniciralo Ministarstvo komunikacija i transporta u Savjetu ministara s ciljem sprečavanje nelegalnog prevoza putnika i robe.

Ministarstvo saobraćaja i veza Republike Srpske je nelegalan prevoz identifikovalo kao ozbiljan problem koji narušava i javni prevoz i bezbjednost saobraćaja u Srpskoj i izradom seta propisa iz ove oblasti stvorilo zakonsku pretpostavku za njegovo suzbijanje.

Iz Ministarstva saobraćaja i veza Srpske saopšteno je da lica koja vrše nelegalan prevoz nemaju odobrenja za rad, nisu poreski obveznici, vrše prevoz sa vozilima čija je tehnička ispravnost i opremljenost upitna, pa tako nemaju nikakvu odgovornost prema građanima koje prevoze i predstavljaju opasnost, prije svega, za njih, ali i za bezbjednost drugih učesnika u saobraćaju.

-Nelegalni prevoz ugrožava rad legalnih prevoznika koji su poreski obveznici, ispunjavaju uslove za vršenje prevoza, imaju jasno propisan način za održavanje autobuskih linija i jasno propisane sankcije ukoliko to ne rade u skladu sa propisima-, napominje se u saopštenju.

Iz Ministarstva saobraćaja i veza Republike Srpske ističu da zajedno sa Privrednom komorom Srpske kontinuiranim akcijama i preventivnim aktivnostima pokušavaju da utiču na svijest građana da ne koriste nelegalan prevoz.

U saopštenju se podsjeća da je Zakonom o prevozu u drumskom saobraćaju Republike Srpske, između ostalog, jasno propisano da je zabranjen javni prevoz lica ako to putničkim vozilom ili autobusom čini lice koje nema svojstvo prevoznika. 

Komentari 0
Povezane vijesti
Počinje kampanja povećanja nivoa bezbjednosti saobraćaja u Srpskoj Počinje kampanja povećanja nivoa bezbjednosti saobraćaja u Srpskoj
U Istočnom Sarajevu počela kampanja „Lako je vezati pojas“ U Istočnom Sarajevu počela kampanja „Lako je vezati pojas“
Sutra počinje republička akcija „Niti 1 čaša prije vožnje“ Sutra počinje republička akcija „Niti 1 čaša prije vožnje“
Najčitanije
  • Sinovljev epitaf za oca Ristu Anđića
    18h 19m
    7
  • Šehovac: Policija na terenu radi na pronalasku počinilaca kriminalnih djela
    15h 42m
    16
  • U toku rad na rasvjetljavanju krivičnog djela „Teško ubistvo“ u pokušaju
    21h 13m
    1
  • Najavljeni prekidi električne energije za sutra
    12h 32m
    0
  • Berjan: Hitno uvesti vanredne bezbjednosne mjere u Istočnom Sarajevu
    21h 3m
    1