Poginuo mladić u sukobu navijača atinskog AEK-a i zagrebačkog Dinama

08.08.2023. 08:03
1
IZVOR: srna.rs

Grk star 22 godine poginuo je u obračunu fudbalskih huligana uoči utakmice između atinskog "AEK-a" i gostujućeg zagrebačkog "Dinama".

Mladić je preminuo sinoć od više uboda nožem zadatih tokom tuče između više desetina navijača, koja se dogodila dan prije utakmice trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona na stadionu AEK-a u atinskom predgrađu Nea Filadelfija.

Zbog povreda su zbrinuta još četiri Grka i četiri Hrvata, a policija je uhapsila 96 osoba, piše list "Ekatimerini".

Prema izvještajima, velika grupa od oko 150-200 "Dinamovih" pristalica sišla je sinoć u Atinu drumom, kršeći zabranu uvedenu posjetiocima iz Hrvatske zbog straha od sukoba.

Policija je vršila diskretan nadzor nad kolonom vozila, ali je izgubila trag hrvatskim navijačima kada su napustili turističke autobuse kojima su stigli i krenuli prema stadionu automobilima i vozom.

Tamo su navodno napali pristalice domaćeg tima koji su se družili po kafićima i barovima oko stadiona, gdje su "AEK" i "Dinamo" ranije imali trening, piše list.

Navijačima "Dinama" pridružilo se i nekoliko navijača atinskog kluba "Panatinaikos", navodi se u izvještajima.

Komentari 1
  • Generic placeholder image
    Neko iz mase 08.08.2023. 20:13
    Namjerno ga ubili jer je pravoslavac.Sve isplanirano.
Povezane vijesti
Paljanka Marija Ana Milinković među najboljim mladim fudbalerkama Serije A Paljanka Marija Ana Milinković među najboljim mladim fudbalerkama Serije A
BiH se plasirala na Svjetsko prvenstvo BiH se plasirala na Svjetsko prvenstvo
Kadeti Srbije izborili plasman na Svjetsko prvenstvo Kadeti Srbije izborili plasman na Svjetsko prvenstvo
Najčitanije
  • Preminuo Branislav Janjić
    11h 46m
    11
  • Ćosić: Nisam sposoban da upravljam finansijama na način na koji to radi Elek
    17h 16m
    5
  • ViK Istočno Sarajevo: Vanredno obavještenje
    17h 42m
    0
  • Mali Sava kao simbol srpskog bunta protiv ropstva
    20h 5m
    1
  • Božović: Ko je uzimao novac iz institucija na osnovu lažnog prebivališta?!
    11h 58m
    1