Posljednji "supermjesec" ove godine od 6. do 8. maja

07.05.2020. 17:56
0
IZVOR: Tanjug

Posljednji "supermjesec" u ovoj godini biće vidljiv ljudima širom zemlje od sumraka do svitanja u periodu između 6. i 8. maja, prenio je CNN.

"Supermjesec" kakvom sada prisustvujemo jedan je od tri "supermjeseca" koji su se pojavili u ovoj godini počev od marta. Najveći i najsjajniji mogao se vidjeti u aprilu, a ovomjesečni, iako manje spektakularan od aprilskog, i dalje je sjajniji i veći od običnog punog mjeseca.

"Supermjesec" je pun mjesec koji se nalazi u najbližoj mogućoj tački u odnosu na planetu Zemlju, zbog čega ima veću prividnu veličinu i sjaj pri pogledu sa nje.

Majski "supermjesec" naziva se još i cvjetni, jer se javlja u periodu cvjetanja.

Komentari 0
Povezane vijesti
Stiglo zahlađenje: Evo gdje ima snijega Stiglo zahlađenje: Evo gdje ima snijega
Nebeski spektakl: Večeras će biti vidljiv posljednji supermjesec Nebeski spektakl: Večeras će biti vidljiv posljednji supermjesec
U petak isplata penzija u Srpskoj U petak isplata penzija u Srpskoj
Najčitanije
  • Sjećanje na Srđana Trifkovića, velikog srpskog guslara
    12h 47m
    4
  • Bajden: Ja sam predložio bombardovanje Beograda (VIDEO)
    23h 47m
    11
  • Besmrtni heroj – Potpukovnik Života Đurić
    46m
    1
  • Sjećanje na velikana: Branko Ćopić
    47m
    4
  • Život i misija Matije Bana, akademika, diplomate, Srbina, katolika
    44m
    3